جمعه 22 شهریور1392

برندگان هفتادمین دوره جشنواره ونیز

 


بخش مسابقه بین‌الملل (ونیز 70):

شیر طلای بهترین فیلم: «Sacro Gra»، جان‌فرانکو رزی (ایتالیا و فرانسه)

شیر نقره‌ای بهترین کارگردان: الکساندروس آوراناس، «خانم خشونت» (یونان)

جایزه بزرگ هیئت داوران: «سگ‌های پوشالی»، تسای مینگ-لیانگ (چین تایپه و فرانسه)

جایزه کوپا ولپی بهترین بازیگر مرد: تمیس پانو، «خانم خشونت»، الکساندروس آوراناس (یونان)

جایزه کوپا ولپی بهترین بازیگر زن: النا کوتا، «یک خیابان در پالرمو»، اما دانته (ایتالیا، سوییس و فرانسه)

جایزه مارچلو ماسترویانی بهترین بازیگر مرد یا زن جوان جشنواره: تای شریدان، «جو»، دیوید گوردون گرین (آمریکا)

جایزه بهترین فیلمنامه: استیو کوگان، جف پاپ، «فیلومنا»، استفن فریرز (بریتانیا)

جایزه ویژه هیئت داوران: «همسر افسر پلیس»، فیلیپ گرونینگ (آلمان)

شیر آینده - جایزه لوییجی دی لورنتیس بهترین فیلم اول: «سایه سفید»، نواز دشه، ایتالیا، آلمان، تانزانیا

بخش مسابقه افق‌ها:

جایزه افق‌ها بهترین فیلم: «پسران شرقی»، رابین کامپیلو (فرانسه)

جایزه افق‌ها بهترین کارگردان: اوبرتو پازولینی، «زندگی بی حرکت» (بریتانیا و ایتالیا)

جایزه ویژه هیئت داوران افق‌ها: «ویرانی»، آمیل کورتین-ویلسن، مایکل کدی (استرالیا)

جایزه ویژه افق‌ها برای مضمون نوآورانه: «ماهی و گربه»، شهرام مکری (ایران)

جایزه افق‌ها بهترین فیلم‌ کوتاه: «کاش»، شابهاشیش بهاتیانی

جوایز جنبی

جایزه فیپرشی (انجمن منتقدان بین‌المللی)


بهترین فیلم بخش مسابقه بین‌الملل: «تام در مزرعه»، زاویه دولان

بهترین فیلم افق‌ها و هفته منتقدان بین‌المللی: «تجدید دیدار»، آنا اودل

جایزه SIGNIS: «فیلومنا»، استفن فریرز

تقدیر ویژه: «Ana Arabia»، آموش گیتای

جایزه هفته منتقدان بین‌المللی: «Zoran, My Nephew the Idiot»، ماتئو اولئوتو

جایزه سینماهای اروپا: «زندگی خوب»، ژان دونیزوت

 

منبع:خبر آنلاین

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه 17 تیر1392

آمار فروش فیلمهای روی پرده تا تاریخ 14/04/92

 

به گزارش ایسنا، براساس آمار رسمی فروش بنیاد سینمایی فارابی که تا 14 تیرماه منتشر شده فیلم سینمایی «چه خوبه که برگشتی» به کارگردانی داریوش مهرجویی پس از 36 روز اکران به فروش 701 میلیون تومانی رسیده است. نمایش این فیلم همچنان در بیش از 20 سینمای تهرانی ادامه دارد.

همچنین فیلم سینمایی «گذشته» اصغر فرهادی که از 17 روز قبل روی پرده رفته بود و سینمای کمتری نسبت به «چه خوبه که برگشتی» در اختیار داشت فروش 650 میلیون تومانی را رد کرده و به نزدیکی این فیلم رسیده است و به نظر می‌رسد در روزهای آینده صدرنشین فروش سینماهای تهران شود.

اما دیگر فیلم‌های روی پرده آنچنان فروشی ندارند.

«خودزنی» به کارگردانی احمد کاوری که چند روز قبل سرگروه خود را از دست داد، پس از 24 روز اکران تنها 62 میلیون تومان فروش داشته است. «زبان مادری» هم با کمتر از 6 میلیون تومان از تمامی سینماهای برداشته شد و تنها 14 روز روی پرده بود.

«یکی برای همه» دیگر فیلمی که 50 روز روی پرده بوده است این روزها به فروش 200 میلیون تومانی رسیده و اکرانش در چند سینمای محدود ادامه دارد.

«تلفن همراه رئیس جمهور» هم که انتظار می‌رفت فروش قابل توجهی داشته باشد پس از 50 روز تنها 410 میلیون تومان فروخت.

«بی‌تابی بیتا» دیگر فیلم روی پرده‌ی سینماهای تهران است که در 24 روز 131میلیون تومان فروخته، «گلوگاه» پس از 10 روز کمتر از 20 میلیون تومان فروخته و «یک مرد یک شهر» نیز در دو سه روز اول اکرانش به فروش 2.5 میلیون تومانی رسیده است.

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه 7 اسفند1391

برندگان هشتادو پنجمین مراسم اسکار

 

هشتادو پنجمین مراسم سالانه اسکار یکشنبه شب به وقت لس آنجلس (بامداد دوشنبه به وقت تهران) با حضور ستارگانی از جهان سینما برگزار و برترین های یک سال گذشته معرفی شدند.
 

در این مراسم و بروی فرش قرمز ستارگانی چون "جسیکا چاستین"، "امی آدامز"، "کریس تاکر"، "چانینگ تاتوم" به همراهی همسرش "جینا دوواین"، "ریز ویتراسپون"، "آدل"، "کوئنتین تارانتینو" به همراهی همسرش، "ملیسا مک کارتی"، "بن افلک" و همسرش "جنیفر گارنر"، "کریس پاین"، "جرمی رنر"، "جنیفر لارنس"، "هلن هانت"، "کاترین بیگلو"، "داستین هافمن"، "رابرت دنیرو"، "بردلی کوپر" به همراهی مادرش، "آکتیویا اسپنسر"، "کری واشنگتن"، "جیمی فاکس"، "کریستن استیوارت"، "کاترین زیتا جونز" به همراه همسرش "مایکل داگلاس"، "رنه زیلویگر"، "دنیل ردکلیف"، "کریستوفر پلامر"، "آن هاتاوی"، "آماندا سیفرید"، "هیو جکمن" و بسیاری دیگر از بازیگران و ستارگان سینما حضور داشتند.
 
امسال میزبانی اسکار را "ست مک فارلن" برعهده داشت، که به حق از این مهم سربلند بیرون آمد. شوخی ها و سرگرمی های متنوع اسکار، خنده از لبان نمی زدود و خستگی را در ساعات شبانه تا به صبح بربدن چیره نمی ساخت.
 
«زندگی پی» به کارگردانی "آنگ لی" که در 11 بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود، با دریافت 4 اسکار، سالن دالبی تیه تر را ترک کرد. 
 
«آرگو» ساخته "بن افلک" و به تهیه کنندگی "افلک" و "جورج کلونی" که در 7 بخش نامزد اسکار شده بود، توانست 3 جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی را از آن خود کند.
 
"افلک" پس از اعلام فیلم اش با حیرت و هیجان به روی صحنه حاضر شد و از تمام افرادی که در کانادا و ایران برای ساخت این فیلم تلاش و کمک کرده اند، قدردانی کرد.
 
«بینوایان» نیز با دریافت سه جایزه از جمله بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین چهره پردازی اسکار 2013 را به پایان رساند.
 
امسال در مراسم آکادمی، جشن 50 سالگی فیلم «جیمز باند» گرفته شد و برای این بخش "هالی بری" که خود در یکی از قسمت های این فیلم حضور داشته، برای معرفی به روی سن آمد و تیزری از تمام فیلم های ساخته شده «جمیز باند» به تصویر کشیده شد.
 
همچنین بازیگران فیلم «بینوایان» قطعه ای از فیلم را بروی سن با یکدیگر هم خوانی و اجرا کردند، که مورد تشویق تمام افراد حاضر در سالن دالبی تیه تر قرار گرفت.

همچنین "کاترین زیتا جونز، "رنی زلوگر" و "ریچارد گیر" بازیگران فیلم موزیکال «شیکاگو» قطعه ای از فیلم را به زیبایی اجرا کردند. 
 
"باربارا استرایسند" خواننده کهنه کار هالیوودی نیز برای یاد آوری افراد از دست رفته در حوزه سینما در سال 2012 قطعه ای را اجرا کرد. 

 
در زیر می توانید لیست کامل برندگان هشتاد و پنجمین مراسم سالانه اسکار را مشاهده فرمایید:
 
 
بهترین فیلم:
 
«جانوارن غرب وحشی»
«سی دقیقه پس از بامداد»
«لینکلن»
«دفترچه امید بخش»
«بینوایان»
«زندگی پی»
«عشق»
«جانگو رها شده»
 «آرگو»(برنده)
 
 
 
بهترین کارگردانی:
 
دیوید اُ. راسل: «دفترچه امید بخش»
آنگ لی: «زندگی پی (برنده)»
استیون اسپیلبرگ: «لینکلن»
میشائیل هانکه: «عشق»
بن زیتلین: «جانوارن غرب وحشی»
 
 
 
 
بهترین بازیگر مرد:
 
دنیل دی لوئیس: «لینکلن (برنده)»
دنزل واشنگتن: «پرواز»
هیو جکمن: «بینوایان»
بردلی کوپر: «دفترچه امید بخش»
خوآکین فونیکس: «مرشد»
 
 
 
 
بهترین بازیگر زن:
 
نائومی واتس: «غیرممکن»
جسیکا چاستین: «30 دقیقه بامداد»
جنیفر لارنس: «دفترچه امید بخش (برنده)»
امانوئله ریوا: «عشق»
کوئینزان والاس: «جانوارن غرب وحشی»
 

 
 
بهترین بازیگر مکمل مرد:
 
کریستوفر والتز: «جانگو رها شده (برنده)»
فیلیپ سیمور هافمن: «مرشد»
رابرت دنیرو: «دفترچه امید بخش»
آلن آرکین: «آرگو»
تامی لی جونز: «لینکلن»
 
 
 
بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
 
سالی فیلد: «لینکلن»
آن هاتاوی: «بینوایان (برنده)»
جکی ویور: «دفترچه امید بخش»
هلن هانت: «جلسات»
ایمی آدامز: «مرشد»
 
 
 
 
 
بهترین فیلمنامه اصلی(اوریجینال): 
 
جان گاتین: «پرواز»
مارک بول: «سی دقیقه پس از بامداد»
کوئنتین تارانتینو: «جانگو رها شده (برنده)»
میشائل هانکه: «عشق»
وس اندرسن و رومن کوپولا: «قلمرو طلوع ماه»
 
 
 
 
 
بهترین فیلمنامه اقتباسی:
 
لوسی آلیبار و بن زیتلین: «حیوانات غرب وحشی»
کریس تریو: «آرگو (برنده)»
تونی کوشنر: «لینکلن»
دیوید ا. راسل: «دفترچه امید بخش»
دیوید مگی: «زندگی پی»
 
 
 
 
 
بهترین فیلم خارجی زبان:
 
«عشق»: میشائل هانکه(اتریش)-  (برنده)
«خیر»: پابلو لارین (شیلی)
«جادوگر جنگ»: کیم نگوین (کانادا)
«رابطه سلطنتی»: نیکلای آرسل (دانمارک)
«کان- تیکی»: اسپن ساندبرگ و یواخیم رونینگ (نروژ)
 
 
 
 
بهترین فیلم انیمیشن بلند:
 
«فرنکین وینی»
«دزدان دریایی: گروه نامناسب»
«رالف خرابکار»
«پارانورمن»
«شجاع» (برنده)
 
 
 
بهترین موسیقی متن:
 
«آنا کارینینا»: داریو ماریانِلی
«آرگو»: الکساندر دسپلات
«زندگی پی»: مایکل دانا- ( برنده)
«لینکلن»: جان ویلیامز
«سقوط آسمانی»: توماس نیومن
 
 
بهترین مستند:
 
«در جستجوی مرد شکری» ( برنده)
«5 دوربین شکسته»
«دروازه بانان»
«چطور از طاعون نجات یابیم»
«جنگ نامرئی»
 
 
 
 
بهترین چهره پردازی:
 
«هابیت: ماجراجویی غیر منتظره»: پیتر سوردز کینگ، ریک فیندلاتر و تامی لِین
«بینوایان»: لیسا ویسکوت و چولی دارتنل- (برنده)
«هیچکاک»: هاوارد برگر، پیتر مونتاگنا و مارتین ساموئل
 
 
بهترین طراحی لباس:
 
«آنا کارینینا»: ژاکلین دوران-   (برنده)
«بینوایان»: پاکو دلگادو
«لینکلن»: جوآنا جان استون
«آینه آینه»: ایکو ایشیوکا
«سفید برفی و شکارچی»: کالین آتوود
 
 
بهترین صداگذاری:
 
«سقوط آسمانی»
«بینوایان» (برنده)
«آرگو»
«زندگی پی»
«لینکلن»
 
 
بهترین جلوه های ویژه:
 
«زندگی پی»  (برنده)
«هابیت: ماجراجویی غیرمنتظره»
«زندگی پی»
«انتقام جویان»
«پرومتئوس»
«سفید برفی و شکارچی»
 
 
بهترین مستند کوتاه:
 
«قلب باز»: کیف دیویدسون و کوری شِپرد استرن
«بی گناه»: شان فاین و اندریا نیکس فاین- (برنده)
«پادشاهان هدف»: ساری گیلمان و جِد وایدر
«دوشنبه ها در راسین»: سینتیا وید و رابین هونان
«رستگاری»: یان آلپرت و متیو اُ نیل
 
 
بهترین فیلمبرداری:
 
«آنا کارینینا»: سیموس مک گاروی
«جانگو رها شده»: رابرت ریچاردسون
«زندگی پی»: کلودیو میراندا-  (برنده)
«لینکلن»: یانوش کامینسکی
«سقوط آسمانی»: راجر دیکینز
 
 
بهترین تدوین:
 
«آرگو»: ویلیام گلدنبرگ  (برنده)
«زندگی پی»: تیم سیکویرز
«لینکلن»: مایکل کان
«دفترچه امید بخش»: جی کاسیدی و کریسپاین استرودرز
«سی دقیقه پس از نیمه شب»: دیلان تیچینر و ویلیام گولدنبرگ
 
 
بهترین طراح تولید:
 
«آنا کارینینا»: طراح تولید: سارا گرین وود، طراح دکور: کتی اسپنسر
«هابیت: ماجراجویی غیرمنتظره»: طراح تولید: دان هینا، طراح دکور: را وینسنت و سایمون برایت
«بینوایان»: طراح تولید: ایو استیوارت، طراح دکور: آنا لینچ رابینسون
«زندگی پی»: طراح تولید: دیوید گراپمن، طراح دکور: آنا پیناک
«لینکلن»: طراح تولید: ریک کارتر، طراح دکور: جیم اریکسون (برنده)
 
 
بهترین انیمیشن کوتاه:
 
«آدام و سگ»: مینکیو لی
«Fresh Guacamole»: پی ای اس
«ناامیدانه»: تیموتی ریکارت و فودهلا کرونین اُ ریلی
«The Simpsons: The Longest Daycare»: دیوید سیلورمن
«مرد کاغذی»: جان کاهرس (برنده)
 
 
بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده:
 
«اسد»: برایان باکلی و مینو جارجورا
«پسرهای بازکاشی» : سم فرنچ و آریل ناصر
«مقررات حکومت نظامی»: شان کریستنسن (برنده)
«مرگ یک سایه»: تام ون آورمات و الن دی وائل
«هنری»: یان انگلند
 
 
بهترین تدوین صدا:
 
«آرگو»: اریک آدال و ایتان ون در رین
«جانگو رها شده»: ویلی استاتمن
«زندگی پی»: ایگین گریتی و فیلیپ استوکتون
«سقوط آسمانی»: پیر هالبرگ و کارن باکر لندرز
«سی دقیقه پس از نیمه شب»: پل ان. جی. اتوسون  (برنده)
 
 
بهترین ترانه:
 
جی. رالف برای ترانه "قبل از وقت من" از فیلم «به دنبال یخ»
مایکل دانا و بامبی جی‌ شری برای ترانه "لالایی پی" از فیلم «زندگی پی»
کلود میشل شونبرگ، آلن بوبلی و هربرت کرتسمر برای ترانه "ناگهان" از فیلم «بینوایان»
والتر مرفی و ست مک‌ فارلین برای ترانه "همه یه دوست خوب نیاز دارند" از فیلم «تد»
آدل و پل اپورث برای ترانه "سقوط آسمانی" از فیلم «سقوط آسمانی» (برنده)

 
 
 
 

    "Amour" 
    "Argo" 
    "Beasts of the Southern Wild" 
    "Django Unchained" 
    "Les Misérables" 
    "Life of Pi" 
    "Lincoln" 
    "Silver Linings Playbook" 
    "Zero Dark Thirty

ACHIEVEMENT IN DIRECTING

    "Amour" Michael Haneke
    "Beasts of the Southern Wild" Benh Zeitlin
    "Life of Pi" Ang Lee
    "Lincoln" Steven Spielberg
    "Silver Linings Playbook" David O. Russell

PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A LEADING ROLE

    Bradley Cooper in "Silver Linings Playbook"
    Daniel Day-Lewis in "Lincoln"
    Hugh Jackman in "Les Misérables"
    Joaquin Phoenix in "The Master"
    Denzel Washington in "Flight"

PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A LEADING ROLE

    Jessica Chastain in "Zero Dark Thirty"
    Jennifer Lawrence in "Silver Linings Playbook"
    Emmanuelle Riva in "Amour"
    Quvenzhané Wallis in "Beasts of the Southern Wild"
    Naomi Watts in "The Impossible"

PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE

    Alan Arkin in "Argo"
    Robert De Niro in "Silver Linings Playbook"
    Philip Seymour Hoffman in "The Master"
    Tommy Lee Jones in "Lincoln"
    Christoph Waltz in "Django Unchained"

PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE

    Amy Adams in "The Master"
    Sally Field in "Lincoln"
    Anne Hathaway in "Les Misérables"
    Helen Hunt in "The Sessions"
    Jacki Weaver in "Silver Linings Playbook"

BEST ANIMATED FEATURE

    "Brave" 
    "Frankenweenie" 
    "ParaNorman" 
    "The Pirates! Band of Misfits" 
    "Wreck-It Ralph" 

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM

    "Amour" Austria
    "Kon-Tiki" Norway
    "No" Chile
    "A Royal Affair" Denmark
    "War Witch" Canada

BEST DOCUMENTARY FEATURE

    "5 Broken Cameras"
    "The Gatekeepers"
    "How to Survive a Plague"
    "The Invisible War"
    "Searching for Sugar Man"

BEST ADAPTED SCREENPLAY

    "Argo" Screenplay by Chris Terrio
    "Beasts of the Southern Wild" Screenplay by Lucy Alibar & Benh Zeitlin
    "Life of Pi" Screenplay by David Magee
    "Lincoln" Screenplay by Tony Kushner
    "Silver Linings Playbook" Screenplay by David O. Russell

BEST ORIGINAL SCREENPLAY

    "Amour" Written by Michael Haneke
    "Django Unchained" Written by Quentin Tarantino
    "Flight" Written by John Gatins
    "Moonrise Kingdom" Written by Wes Anderson & Roman Coppola
    "Zero Dark Thirty" Written by Mark Boal

ACHIEVEMENT IN CINEMATOGRAPHY

    "Anna Karenina" Seamus McGarvey
    "Django Unchained" Robert Richardson
    "Life of Pi" Claudio Miranda
    "Lincoln" Janusz Kaminski
    "Skyfall" Roger Deakins

ACHIEVEMENT IN COSTUME DESIGN

    "Anna Karenina" Jacqueline Durran
    "Les Misérables" Paco Delgado
    "Lincoln" Joanna Johnston
    "Mirror Mirror" Eiko Ishioka
    "Snow White and the Huntsman" Colleen Atwood

ACHIEVEMENT IN FILM EDITING

    "Argo" William Goldenberg
    "Life of Pi" Tim Squyres
    "Lincoln" Michael Kahn
    "Silver Linings Playbook" Jay Cassidy and Crispin Struthers
    "Zero Dark Thirty" Dylan Tichenor and William Goldenberg

ACHIEVEMENT IN MAKEUP AND HAIRSTYLING

    "Hitchcock" Howard Berger, Peter Montagna and Martin Samuel
    "The Hobbit: An Unexpected Journey"  Peter Swords King, Rick Findlater and Tami Lane
    "Les Misérables"  Lisa Westcott and Julie Dartnell

ACHIEVEMENT IN PRODUCTION DESIGN 

    "Anna Karenina"
    "The Hobbit: An Unexpected Journey"
    "Les Misérables"
    "Life of Pi"
    "Lincoln"

BEST ORIGINAL SCORE

    "Anna Karenina" Dario Marianelli
    "Argo" Alexandre Desplat
    "Life of Pi" Mychael Danna
    "Lincoln" John Williams
    "Skyfall" Thomas Newman

BEST ORIGINAL SONG

    "Before My Time" from "Chasing Ice"
    "Everybody Needs A Best Friend" from "Ted"
    "PI's Lullaby" from "Life of Pi
    "Skyfall" from "Skyfall"
    "Suddenly" from "Les Misérables"

ACHIEVEMENT IN SOUND EDITING

    "Argo" Erik Aadahl and Ethan Van der Ryn
    "Django Unchained" Wylie Stateman
    "Life of Pi" Eugene Gearty and Philip Stockton
    "Skyfall" Per Hallberg and Karen Baker Landers
    "Zero Dark Thirty" Paul N.J.

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه 29 بهمن1391

فهرست برندگان شصت‌و‌سومین دوره جشنواره برلین

 

فیلم رومانیایی «حالت بچه» ساخته کالین پیتر نتزر جایزه خرس طلای شصت و سومین دوره جشنواره فیلم برلین را دریافت کرد.

مراسم اختتامیه این دوره جشنواره برلین شنبه شب در کاخ جشنواره برگزار شد و هیئت داوران بخش مسابقه بین‌الملل به ریاست وونگ کار وای کارگردان هنگ کنگی جایزه برتر این دوره جشنواره را به فیلم کالین پیتر نتزر اعطاء کردند. داستان «حالت بچه» در رومانی پس از کمونیسم روی می‌دهد. داستان درباره یک مادر ثروتمند و سلطه‌جو است که می‌کوشد پسرش را از اتهام قتل یک نوجوان فقیر تبرئه کند. او برای رشوه دادن به شاهدان و مقامات رسمی کمپین به راه می‌اندازد و حتی می‌کوشد با پرداخت پول خانواده قربانی را راضی کند از شهادت علیه پسرش خودداری کنند. جایزه بزرگ هیئت داوران به فیلم «یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن» به کارگردانی دنیس تانوویچ فیلمساز بوسنیایی رسید. این فیلم همچنین جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد (نظیف موییچ) را گرفت.


«یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن» داستانی واقعی درباره یک اتفاق غیرمنتظره است که برای یک خانواده فقیر از اقلیت‌ روما در بوسنی و هرزگوین روی داد. نقش قهرمانان فیلم را شخصیت‌های واقعی بازی می‌کنند. دیوید گوردون گرین فیلمساز آمریکایی برای کمدی عجیب و غریب و کم‌هزینه «Prince Avalanche» جایزه بهترین کارگردان را گرفت. این فیلم با بازی امیل هیرش و پل راد درباره دو کارگر نقاش در اواخر دهه 1980 است که در یک جاده به ظاهر بی‌پایان مشغول کار هستند.

پولینا گارسیا برای فیلم شیلیایی «گلوریا» ساخته سباستین للیو جایزه بهترین بازیگر زن را به خانه برد. او در این فیلم نقش یک زن 58 ساله مطلقه را بازی می‌کند که در سانتیاگو معاصر به دنبال خوشبختی است. جایزه آلفرد بائر به فیلم کانادایی «ویک+فلو یک خرس دیدند» به کارگردانی دنی کوته رسید و عزیز ژامباکیف برای فیلمبرداری «درس‌های هارمونی» به کارگردانی امیر بیگازین تولید مشترک قزاقستان، آلمان و فرانسه جایزه بهترین دستاورد هنری چشمگیر را دریافت کرد.


جعفر پناهی برای فیلم «پرده» به کارگردانی خودش و کامبوزیا پرتوی برنده جایزه خرس نقره‌ای‌ بهترین فیلمنامه شد. پرتوی که در برلین حضور داشت، این جایزه را دریاقت کرد.


امسال در مجموع 24 فیلم در بخش اصلی برلیناله نمایش داده شدند که در میان آن‌ها 19 فیلم برای جایزه خرس طلایی و جوایز خرس نقره‌ای برلیناله رقابت کردند.


درام آمریکایی «سرزمین موعود» به کارگردانی گاس ون سنت، «بهشت: امید» ساخته اولریش سیدل فیلمساز جنجالی اتریشی، فیلم آلمانی «طلا» به کارگردانی توماس آرسلان با بازی نینا هاس، فیلم آمریکایی «مرگ ضروری چارلی کانتریمن» ساخته فردریک باند با بازی شایا لابوف و ایوان ریچل وود، «راهبه» به کارگردانی گیوم نیکولو تولید مشترک فرانسه، آلمان و بلژیک با بازی پولین اتی‌ین و ایزابل هوپر، «عوارض جانبی» ساخته استیون سودربرگ با بازی جود لاو، کاترین زیتا-جونز و رونی مارا و دو فیلم فرانسوی «کامیل کلودل 1915» با بازی ژولیت بینوش و «در راهم» با بازی کاترین دونوو از دیگر فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل بودند.

تیم رابینز بازیگر آمریکایی، سوزان بیر کارگردان دانمارکی، آندراس درسن کارگردان آلمانی، شیرین نشاط کارگردان ایرانی، الن کوراس فیلمبردار و آتینا ریچل تسانگاری تهیه‌کننده و کارگردان یونانی همکاران کار وای در بخش مسابقه بین‌الملل بودند.

«قطار شبانه به لیسبون»‌ تازه‌ترین ساخته بیله اوگوست فیلمساز دانمارکی با بازی جرمی آیرونز، ملانی لورن و کریستوفر لی، «پیش از نیمه‌شب» ریچارد لینکلیتر با بازی ایتن هاوک و ژولی دلپی، فیلم انیمیشن «خانواده کرود» تولید استودیو دریم ورکس انیمیشن، «بهترین پیشنهاد» به کارگردانی جوزپه تورناتوره با بازی جفری راش و جیم استرجس، «نگاه عشق» ساخته مایکل وینترباتم و مستند «روح 45» ساخته کن لوچ از فیلم‌های مطرح این دوره جشنواره برلین بودند که در بخش‌های مختلف جشنواره به نمایش درآمدند.

شصت و سومین دوره جشنواره فیلم برلین 7 فوریه (19 بهمن) با اولین نمایش جهانی «استاد بزرگ» به کارگردانی کار وای در بخش خارج مسابقه آغاز شد و یکشنبه 17 فوریه (29 بهمن) به پایان می‌رسد.


فهرست تعدادی از برندگان جشنواره برلین 2013 به شرح زیر است:


بخش مسابقه بین‌الملل
خرس طلای بهترین فیلم: «حالت بچه» به کارگردانی کالین پیتر نتزر (رومانی)
جایزه بزرگ هیئت داوران (خرس نقره‌ای): «یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن» به کارگردانی دنیس تانوویچ (بوسنی و هرزگوین، فرانسه، اسلونی)
جایزه آلفرد بائر (خرس نقره‌ای): «ویک+فلو یک خرس دیدند» به کارگردانی دنی کوته (کانادا)
جایزه بهترین کارگردان (خرس نقره‌ای): دیوید گوردون گرین برای «Prince Avalanche» (آمریکا)
جایزه بهترین بازیگر زن (خرس نقره‌ای): پولینا گارسیا برای «گلوریا» به کارگردانی سباستین للیو (شیلی، اسپانیا)
جایزه بهترین بازیگر مرد (خرس نقره‌ای): نظیف موییچ برای «یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن» به کارگردانی دنیس تانوویچ (بوسنی و هرزگوین، فرانسه، اسلونی)
جایزه بهترین فیلمنامه: (خرس نقره‌ای): جعفر پناهی برای «پرده»‌ به کارگردانی پناهی و کامبوزیا پرتوی (ایران)
جایزه بهترین دستاورد هنری چشمگیر (خرس نقره‌ای): عزیز ژامباکیف برای فیلمبرداری «درس‌های هارمونی» به کارگردانی امیر بیگازین (قزاقستان، آلمان، فرانسه)


جایزه بهترین فیلم بلند اول: «موشک»، کیم موردون (استرالیا)
تقدیر: «نبرد تاباتو»، ژوائو ویانا (گینه بیسائو، پرتغال)

جوایز هیئت داوران بخش بین‌الملل فیلم کوتاه
خرس طلای بهترین فیلم کوتاه: «فراری»، ژان-برنار مارلن (فرانسه)
جایزه هیئت داوران (خرس نقره‌ای): «ساکت ماندن»، اشتفان کریکهاوس (آلمان)


بخش نسل
بخش کودکان نسل Kplus
خرس بلورین بهترین فیلم بلند: «موشک»، کیم موردون (استرالیا)
تقدیر: «پسر ماهواره»، کاتریونا مکنزی (استرالیا)
خرس بلورین بهترین فیلم کوتاه: «طلسم کهربایی»، متیو مور (استرالیا)
تقدیر: «جوجه‌تیغی‌ها و شهر»، ایوالدز لاسیس (لتونی)

بخش جوان نسل 14plus
خرس بلورین بهترین فیلم بلند: «Baby Blues»، کاسیا روستانیچ (لهستان)
تقدیر: «پلوتون»، شین سو-وون (کره جنوبی)
خرس بلورین بهترین فیلم کوتاه: «سرزمین خرگوش‌ها»، آنا ندلیکوویچ و نیکولا مایداک (صربستان)
تقدیر: «قرار»، ینی تویونیمی (فنلاند)

جوایز هیئت داوران کلیسای جهانی
بخش مسابقه بین‌الملل: «گلوریا»، سباستین للیو (شیلی، اسپانیا)
تقدیر: «یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن»، دنیس تانوویچ بوسنی و هرزگوین، فرانسه، اسلونی)
بخش پانوراما 2013: «عمل قتل»، جاشوا اوپنهایمر (دانمارک، نروژ، بریتانیا)
تقدیر: «ان شاء الله»، آنس بربو-لاوالت (کانادا، فرانسه)
بخش فورم 2013: «‌Circles»، سیرجان گولوبوویچ (صربستان، آلمان، کرواسی، اسلوونی، فرانسه)
تقدیر: «ریشه‌ها»، کائورو ایکیا، ژاپن

جوایز هیئت داوران فیپرشی
بخش مسابقه بین‌الملل: «حالت بچه»، کالین پتر نتزر (رومانی)
بخش پانوراما 2013: «ان شاء الله»، آنس بربو-لاوالت (کانادا، فرانسه)
بخش فورم 2013: «Hélio Oiticica»، سزار اویتیسیسا فیلو (برزیل)

جایزه سینماهای اروپا: «The Broken Circle Breakdown»، فلیکس فان گرونینگن (بلژیک، هلند)

جایزه نتپک (شبکه تبلیغ سینمای آسیا): «وقتی دیدمت»، آن ماری جاسر (فلسطین، اردن، امارات متحده عربی، یونان)

جایزه فیلم صلح: «دنیایی که مال ما نیست»، مهدی فلیفل (لبنان، بریتانیا، دانمارک)

منبع:خبر انلاین

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه 22 بهمن1391

اسامی برگزیدگان سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر

 

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، اسامی برگزیدگان بخش  های مختلف سی و یکمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر اعلام شد:

 

بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران)

* جلوه‌های ویژه میدانی

محسن روزبهاني (استرداد)

 

* جلوه‌های ویژه بصری

بهنام خاکسار (عقاب صحرا)

 

* صداگذاری

محمد رضا دلپاك (برلین منفی 7)

 

* صدابرداری

نجفي / دانشمند (قاعده تصادف)

 

* طراحی صحنه و لباس

آتوسا قلمفرسايي (حوض نقاشی)

 

* چهره پردازی

امير اسكندري (رسوایی)

 

* تدوین

بهرام دهقان (آسمان زرد کم‌عمق)

بهرام دهقان (استرداد)

 

* موسیقی

حامد ثابت (برلین منفی 7)

 

* فیلمبرداری

هومن بهمنش (دربند)

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن

پگاه آهنگرانی (دربند)

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

رامبد جوان (گناهکاران)

 

* بهترین بازیگر نقش اول زن

هانیه توسلی (دهلیز)

 

 

* بهترین بازیگر نقش اول مرد

حمید فرخ نژاد (استرداد)

 

* فیلمنامه

بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

 

* کارگردانی

پرویز شهبازی (دربند)

 

* بهترین فیلم

استرداد   (محسن آقا علی اکبری/ بنیاد)

 

جایزه ویژه هیئت داوران: تقدیم می شود به علیرضا داود نژاد (کارگردان کلاس هنرپشگی) به خاطر حضور نجیبانه مستمر و پرتلاش در راستای اعتلا و تکریم محیط خانواده ایرانی.

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران (سودای سیمرغ): منوچهر محمدی به خاطر فیلم حوض نقاشی

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران (سودای سیمرغ): پوران درخشنده به خاطر فیلم هیس... دخترها فریاد نمی زنند.

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران بخش بین الملل: بهنام بهزادی به خاطر فیلم قاعده تصادف.

جایزه ملی: تقدیم می شود به خانم انسیه شاه حسینی و آقای سید سعید سید زاده به خاطر فیلم زیباتر از زندگی.


 

·         بخش مسابقه سینمای مستند (سینما حقیقت)

بهترین دست آوردهای فنی هنری

بهترین فیلمبرداری آخرین روزهای زمستان (هادی بهروز)

 

بهترین کارگردانی

مهدی زمان پور کیاسری مشتی اسماعیل

 

بهترین فیلم مستند

رودخانه لیان (رامتین بالف)

 

·         بخش نگاه نو (فیلمسازان اول)

فرشاد محمدی به خاطر فیلمبرداری (برلین منفی 7)

 

بهترین کارگردانی

هادی مقدم دوست (سر به مهر)

 

بهترین فیلم

سید محمود رضوی مجد (دهلیز)

 

منبع:سایت جشنواره

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه 22 بهمن1391

اسامي نامزدهاي بخش مسابقه سينماي ايران سي و يكمين جشنواره فيلم فجر

 

 به گزارش ستاد خبري سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم فجر، اسامي نامزدهاي بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) سي و يكيمن جشنواره بين المللي فيلم فجر به شرح زير اعلام شد:

 * جلوه‌های ویژه میدانی

1. محسن روزبهاني (استرداد)

 

2. عباس شوقي (جیب‌بر خیابان جنوبی)

 

3. آرش آقابیک (دهلیز)

 

4. محسن روزبهاني (زیباتر از زندگی)

 

5. رضا ترکمان (عقاب صحرا)

 

6. اصغر پورهاجريان (گناهکاران)

 

 

 * جلوه‌های ویژه بصری

 

1. مجيد شوندي (استرداد)

 

2. امیر سحرخیز (ترنج)

 

3.  محراب مشهدبان (دهلیز)

 

4. بهنام خاکسار (عقاب صحرا)

 

5. پیام نبوتی (فرزند چهارم)

 

 

 

* صداگذاری

 

1. محمدرضا دلپاك (استرداد)

 

2. محمد رضا دلپاك (برلین منفی 7)

 

3. ايرج شهزادي (جیب‌بر خیابان جنوبی)

 

4. فرامرز ابوالصدق (دربند)

 

5. مهران ملكوتي (گناهکاران)

 

 

 

* صدابرداری

 

1.  حسن زاهدي (استرداد)

 

2.  منصور شهبازي (دربند)

 

3. وحيد مقدسي (دهلیز)

 

4.  نجفي / دانشمند (قاعده تصادف)

 

5. بهمن حيدري (گناهکاران)

 

 

 

* طراحی صحنه و لباس

 

1. ايرج رامين‌فر (استرداد)

 

2. آتوسا قلمفرسايي (حوض نقاشی)

 

3. ايرج رامين فر (خسته نباشید!)

 

4. کیوان مقدم (دربند)

 

5. مجيد ميرفخرايي (رسوایی)

 

 

 

* چهره پردازی

 

1. سعید ملکان (آسمان زرد کم‌عمق)

 

2. محسن بابايي (استرداد)

 

3. فاطمه و زهرا كمالي (دهلیز)

 

4. امير اسكندري (رسوایی)

 

5. مسعود ولدبیگی (عقاب صحرا)

 

 

 

* تدوین

 

1. بهرام دهقان (آسمان زرد کم‌عمق)

 

2. بهرام دهقان (استرداد)

 

3. مصطفي خرقه‌پوش (برلین منفی 7)

 

4. محمدرضا و میثم مویینی (جیب‌بر خیابان جنوبی)

 

5. حميدرضا قرباني (دهلیز)

 

 

 

* موسیقی

 

1. ستار اوركي (استرداد)

 

2. حامد ثابت (برلین منفی 7)

 

3. آرمان موسی‌پور (خاک و مرجان)

 

4. فریدون شهبازیان (فرزند چهارم)

 

5. كارن همايونفر (هیس دخترها فریاد نمی‌زنند)

 

 

   * فیلمبرداری

1. پیمان شادمانفر (آسمان زرد کم‌عمق)

 

2. محمود كلاري (استرداد)

 

3. فرشاد محمدي (برلین منفی 7)

 

4. هومن بهمنش (دربند)

 

5. محمد آلادپوش (حوض نقاشی)

 

6. تورج منصوری (عقاب صحرا)

 

 

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن

 

1. پگاه آهنگرانی  (دربند)

 

2. ندا جبرائیلی (قاعده تصادف)

 

3. زهرا داود نژاد(کلاس هنرپیشگی)

 

4. مریلا زارعی (هیس دخترها فریاد نمی زنند)

 

5. شقایق فراهانی (گناهکاران)

 

 

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

 

1. رامبد جوان (گناهکاران)

 

2. مسعود رایگان (برلین منفی 7)

 

3. یداله شادمانی   (خسته نباشید)

 

4. محمدرضا شریفی نیا     (رسوایی)

 

5. بهرنگ علوی   (دربند)

 

6. فرهاد قائمیان   (استرداد)

 

 

 

* بهترین بازیگر نقش اول زن

 

1. نازنین بیاتی     (دربند)

 

2. هانیه توسلی     (دهلیز)

 

3. نگار جواهریان (حوض نقاشی)

 

4. الهام حمیدی     (گهواره ای برای مادر)

 

5. ترانه علیدوستی (آسمان زرد کم عمق)

 

 

 

* بهترین بازیگر نقش اول مرد

 

1. مهران احمدی (روز روشن)

 

2. امیر جعفری (قاعده تصادف)

 

3. اکبر عبدی (رسوایی)

 

4. رضا عطاران (دهلیز)

 

5. حمید فرخ نژاد (استرداد)

 

 

 

* فیلمنامه

 

1. رضازاده / طالب زاده (استرداد)

 

2. پرويز شهبازي (دربند)

 

3.  علي اصغري (دهلیز)

 

4. بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

 

5. محمدسام قريبيان (گناهکاران)

 

 

 

* کارگردانی

 

1. علی غفاری (استرداد)

 

2. پرویز شهبازی (دربند)

 

3. بهروز شعیبی (دهلیز)

 

4. بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

 

5. علیرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی)

 

 

 

* بهترین فیلم

 

1. محسن آقا علی اکبری/ بنیاد (استرداد)

 

2. پورشريف / موسسه (برلین منفی 7)

 

3. سمواتی / بنیاد (دربند)

 

4. محمود رضوی مجد (دهلیز)

 

5. فرامرز قریبیان (گناهکاران)

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

شنبه 21 بهمن1391

اسامی نامزدهای بخش «نگاه نو» (مسابقه فیلمسازان اول) جشنواره سی و یکم فیلم فجر

 

 

  • نامزدهای بهترین دست‌آوردهای فنی هنری
  1. بابک اردلان به خاطر صدابرداری روز روشن
  2. محمدرضا شیرخانلو به خاطر بازی در دهلیز
  3. فرشاد محمدی به خاطر فیلمبرداری برلین منفی 7
  4. حمید نعمت‌اله/ هادی مقدم‌دوست به خاطر فیلمنامه سر به مهر
  5. میثم ریاحی فیلمبرداری او خوب سنگ می‌زند

 

  • نامزدهای بهترین کارگردانی
  1. دانش اقباشاوی (تاج‌محل)
  2. بهروز شعیبی (دهلیز)
  3. رامتین لوافی (برلین منفی 7)
  4. هادی مقدم‌دوست (سر به مهر)
  5. روح‌ا... سهرابی (خاکستر و برف)

 

  • نامزدهای بهترین فیلم
  1. برلین منفی 7 (سیامک پورشریف)
  2. دهلیز (سیدمحمود رضوی مجد)
  3. روز روشن (غلامرضا گمرکی)
  4. سر به مهر (محمدرضا شفیعی)
  5. تنهای تنهای تنها (ادریس عبدی‌پور)

مینو فرشچی، ابراهیم فیاض، مسعود فراستی، محمدرضا عرب، حسین زندباف، مانی حقیقی و فریدون حسن‌پور داوری آثار بخش «نگاه نو» را برعهده دارند.

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

شنبه 23 دی1391

رکوردداران سی سال جشنواره فجر

 

رکوردداران سیمرغ به تفکیک هر بخش در کتاب «مرور سی سال جشنواره فیلم فجر» معرفی می شوند که در جمع بندی نهایی ابراهیم حاتمی کیا و مجید مجیدی با ۷ سیمرغ بلورین در رتبه های اول و دوم قرار دارند.

مسعود نجفی که مسئولیت جمع آوری این کتاب را عهده دار است در گفت وگویی ضمن اعلام این مطلب گفت: کتاب «مرور سی سال جشنواره فیلم فجر» مراحل آماده سازی نهایی اش را طی می کند و در یکی از بخش های آن سینماگرانی که در طول این سی دوره بیشترین جوایز و سیمرغ را دریافت کرده اند به تفکیک هر رشته معرفی می شوند.

نجفی با معرفی این سینماگران اظهار کرد: در بخش تدوین، «هایده صفی یاری» با دریافت ۴ سیمرغ و حسین زندباف با ۲ سیمرغ بلورین و ۲ لوح زرین که در دوره های اول اعطا می شد رکورددار هستند. مجید انتظامی هم با دریافت ۴ سیمرغ بلورین در میان آهنگسازان بیشترین جایزه را گرفته و محمود کلاری هم مدیر فیلمبرداری است که ۴ سیمرغ و ۱ دیپلم افتخار دریافت کرده است.

نجفی ادامه داد: محمدرضا دلپاک با ۷ سیمرغ برای صداگذاری، جهانگیر میرشکاری با ۴ سیمرغ و ۱ لوح زرین برای صدابرداری، امیر اثباتی و ایرج رامین فر هرکدام با ۴ سیمرغ برای طراحی صحنه، سعید ملکان با ۴ سیمرغ برای چهره پردازی و محسن روزبهانی با ۸ سیمرغ برای جلوه های ویژه دیگر رکورداران جشنواره فیلم فجر هستند.

وی افزود: در بخش بازیگری هم که طرفداران بیشتری دارد، پرویز پرستویی با ۳ سیمرغ بلورین، ۱ دیپلم افتخار، ۱ سیمرغ ویژه و ۱ لوح زرین پرافتخارترین بازیگر است. فاطمه معتمدآریا هم با ۴ سیمرغ در میان بازیگران زن بیشترین جایزه را گرفته است.

گردآورنده ی کتاب «مرور سی سال جشنواره فیلم فجر» در ادامه خاطرنشان کرد: داریوش مهرجویی، رخشان بنی اعتماد و کامبوزیا پرتوی هرکدام ۲بار سیمرغ برای فیلمنامه گرفته اند و مجید مجیدی هم با دریافت ۴ سیمرغ بلورین پرافتخارترین کارگردان است.

نجفی ادامه داد: در طول سی دوره جشنواره فیلم فجر، عباس کیارستمی با ۱ سیمرغ و ۳ لوح زرین بیشترین جایزه ویژه هیات داوران را دریافت کرده است و در بخش بین الملل هم از میان سینماگران ایرانی، ابراهیم حاتمی کیا و سید رضا میرکریمی با ۳ سیمرغ و داریوش مهرجویی با ۲ سیمرغ و ۱ جایزه بین المذاهب در صدر قرار دارند.

این نویسنده با اشاره به بخش بهترین فیلم گفت: در این بخش متاسفانه در طول سی دوره گذشته روند مشخصی وجود نداشته است و سیمرغ در دوره هایی به تهیه کننده و در دوره هایی به کارگردان اهدا شده است که بخش فیلم برگزیده تماشاگران و فیلم های اول و دوم هم به همین شکل بوده است.

وی افزود: با احتساب کارگردانان، ۵ فیلم ابراهیم حاتمی کیا (مهاجر، از کرخه تا راین، آژانس شیشه ای، بنام پدر، به رنگ ارغوان) در سی دوره گذشته به عنوان بهترین فیلم انتخاب شده است.

در ۱۵ دوره ای هم که سیمرغ ویژه تماشاگران اهدا می شود فیلم های اصغر فرهادی (چهارشنبه سوری، درباره الی، جدایی نادر از سیمین)، کمال تبریزی (فرش باد، مارمولک، همیشه پای یک زن درمیان است) و ابراهیم حاتمی کیا (آژانس شیشه ای، ارتفاع پست، به رنگ ارغوان) بیشترین سیمرغ این بخش را گرفته اند.

نجفی ادامه داد: در بخش مواد تبلیغی هم که در دوره هایی برگزیدگانش معرفی شده اند حیدر رضایی ۲بار برای پوستر سیمرغ گرفته، عزیز ساعتی ۲بار برای عکس و مرحوم ایرج گل افشان هم ۴ سیمرغ و ۲ دیپلم افتخار برای آنونس و تیزر گرفته است.

وی که تاکنون سردبیری بیش از ۲۰ کتاب قیلمشناخت جشنواره های مختلف را عهده دار بوده است در پایان گفت: بخش های دیگری هم در کتاب مرور سی سال جشنواره فیلم فجر آماده شده است، مانند پرکارترین سینماگران در هر دوره به تفکیک حرفه هایشان که این اطلاعات را سید محمد صادق لواسانی جمع آوری کرده است.

نجفی اظهار امیدواری کرد، این کتاب که زیر نظر محمدرضا عباسیان دبیر سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر آماده می شود، پیش از شروع جشنواره آماده و عرضه گردد.

 

منبع:سینما خبر

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

جمعه 22 دی1391

فهرست نامزدهای دريافت جشنواره اسکار 2013

 


 بهترین فیلم:
عشق
آرگو
هیولاهای حیات وحش جنوب
جانگوی ازاد شده
بینوایان
زندگی پای
لینکلن
 کتاب بارقه امید
سی دقیقه  بامداد

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی:

 بردلی کوپر (کتاب بارقه امید)
دنیل دی لوئیس (لینکلن)
هیو جکمن (بینوایان)
 یواکین فینیکس (مرشد)
دنزل واشنگتن( پرواز)

بهترین بازیگر زن نقش اصلی:
جسیکا چیستین (سی دقیقه بامداد)
جنیفر لارنس (کتاب بازقه امید)
امانوئل ریوا (عشق)
کونزان والیس (هیولاهای حیات وحش جنوب)
نائومی واتس (غیرممکن)

بهترین کارگردانی:
 میشائیل هانه‌‌که (عشق)
 بن زیتلین (هیولاهای حیات وحش جنوب)
آنگ لی (زندگی پای)
استیون اسپیلبرگ (لینکلن)
 دیوید او. راسل (کتاب بارقه امید)

بهترین بازیگر مرد نقش  مکمل:

 آلن آرکین (آرگو)
رابرت دنیرو (کتاب بارقه امید)
 فیلیپ سیمور هافمن (استاد/مرشد)
 تام لی جونز (لینکلن)
کریستف والتز (جانگوی آزاد شده)

 بهترین بازیگر زن  نقش مکمل:
 ایمی آدامز (مرشد)
سالی فیلد (لینکلن)
 آن هاتاوی (بینوایان)
هلن هانت (جلسات)
 جکی ویور (کتاب بارقه امید)

بهترین فیلم انیمیشن بلند
:
 شجاع
فرانکن‌وینی
پارانورمن
دزدان دریایی :گروه ناجورها
رک-ایت راالف

 بهترین فیلمبرداری:
 آناکارنینا -سیموس مک‌گاروی
 جانگوی آزادشده -رابرت ریچاردسون
 زندگی پای -کلودیو میراند
 لینکلن -یانوش کامینسکی
اسکای‌فال-راجر دیکنز

بهترین فیلم بلند خارجی زبان:

عشق (اتریش)
نه(شیلی)
کن-تیکی(دانمارک)
یک رابطه سلطنتی(نروز)
ساحره  جنگ(کانادا)

بهترین مستند بلند:
در جست و جوی شوگرمن
چگونه یک مبتلا را نجات دهید
جنگ نامرئی
پنج دوربین شکسته
مرزبانها/دروازه بانها

 بهترین فیلمنامه اریژینال:

عشق

جانگو آزاد شده

پرواز

 قلمرو طلوع ماه

سی دقیقه بامداد

بهترین فیلمنامه اقتباسی

کتاب بارقه امید

لینکلن

آرگو

زندگی پای

هیولاهای حیات وحش جنوب

 بهترین تدوین:

آرگو

زندگی پای

لینکلن

کتاب بارقه امید

سی دقیقه بامداد

بهترین چهره پردازی:

هیچکاک

هابیت:سفری غیرمنتظره

بینوایان

بهترین موسیقی متن:

آنا کارنینا

آرگو

زندگی پای

لینکلن

اسکای فال

بهترین طراحی لباس:

آنا کارنینا

بینوایان

لینکلن

 ایینه آیینه

سفیدبرفی و شکارچی

بهترین طراحی صحنه:

آنا کارنینا

زندگی پای

لینکلن

بینوایان

هابیتها

بهترین ترانه:

اسکای فال از اسکای فال

پیش از زمان من از مستند در جست وجوی آیس

همه به بهترین دوست احتیاج دارند از تد

لالایی پای از زندگی پای

ناگهان از بینوایان


بهترین صداگذاری:

آرگو

بینوایان

زندگی پای

لینکلن

اسکای‌فال

 

بهترین جلوه‌های بصری:

هابیت: سفری غیرمنتظره

زندگی پای

انتقام جویان

پرومتئوس

سفیدبرفی و شکارچی

  بهترین تدوین صدا:

آرگو

جانگوی آزاد شده

زندگی پای

اسکای‌فال

سی دقیقه بامداد

 

منبع:سینمای ما

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

شنبه 16 دی1391

فيلم‌هاي سينمايي منتخب سوداي سيمرغ و نگاه نو سي و يكمين جشنواره فيلم فجر

 

 عناوين فيلم‌هاي سينمايي منتخب سوداي سيمرغ و نگاه نو سي و يكمين جشنواره فيلم فجر اعلام شد. روابط عمومي سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم فجر با اعلام اين خبر افزود: هيات انتخاب بخش سينماي ايران، فيلم هاي سينمايي منتخب دو بخش سوداي سيمرغ و نگاه نو اين دوره جشنواره را به اين ترتيب معرفي كرد:

فيلم اولي ها:

اشیا از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیکترند به كارگرداني نرگس آبیار و تهيه كنندگي ابوذر پورمحمدی- محمد حسین قاسمی

افسانه سرزمین گوهران به كارگرداني مجید شاکری و تهيه كنندگي مجید شاکری

او خوب سنگ می زند به كارگرداني سیدهادی محقق و تهيه كنندگي ابراهیم اصغری

برلین 7 - به كارگرداني رامتین لوافی و تهيه كنندگي سیامک پور شریف

بزرگمرد کوچک به كارگرداني صادق صادق دقیقی و تهيه كنندگي پروانه مرزبان - حبیب الهیاری

تابستان طولانی به كارگرداني علی خزاعی فر و تهيه كنندگي سیاوش حقیقی

تجریش... ناتمام به كارگرداني پوریا آذربایجانی و تهيه كنندگي مهدی داوری

خاکستر و برف به كارگرداني روح اله سهرابی و تهيه كنندگي فرهاد گلی

خسته نباشید به كارگرداني محسن قرایی و تهيه كنندگي سازمان توسعه سینمایی سوره حوزه هنری

دهلیز به كارگرداني بهروز شعیبی و تهيه كنندگي سید محمود رضوی مجد

رنجرو به كارگرداني احسان عبدی پور و تهيه كنندگي ادریس عبدی پور

روز روشن به كارگرداني حسین شهابی و تهيه كنندگي غلامرضا گمرکی

سر به مهر به كارگرداني هادی مقدم دوست و تهيه كنندگي محمد رضا شفیعی

من از سپیده صبح بیزارم به كارگرداني علی کریم و تهيه كنندگي علی آشتیانی پور- علی کریم

یک ، دو ، سه ... پنج به كارگرداني محمد معیری و تهيه كنندگي محمد معیری



سوداي سيمرغ:



آفتاب، مهتاب ، زمین به كارگرداني علی قوی تن و تهيه كنندگي علی قوی تن

استرداد علی غفاری به كارگرداني و تهيه كنندگي محسن آقا علی اکبری- بنیاد سینمایی فارابی

برلین 7- به كارگرداني رامتین لوافی و تهيه كنندگي سیامک پور شریف

بشارت به یک شهروند هزاره سوم به كارگرداني محمد هادی کریمی و تهيه كنندگي علی لدنی

جیب بر خیابان جنوبی به كارگرداني سیاوش اسعدی و تهيه كنندگي علی سرتیپی- حسن داد خواه (دادگر)

چه خوبه که برگشتی به كارگرداني داریوش مهرجویی و تهيه كنندگي داریوش مهرجویی

حوض نقاشی به كارگرداني مازیار میری و تهيه كنندگي سازمان توسعه سینمایی سوره - حوزه هنری

خاک و مرجان به كارگرداني سید مسعود اطیابی و تهيه كنندگي سید امیر پروین حسینی

خسته نباشید به كارگرداني محسن قرایی و تهيه كنندگي سازمان توسعه سینمایی سوره حوزه هنری

دربند به كارگرداني پرویز شهبازی و تهيه كنندگي امیر سمواتی

دلتنگی های عاشقانه به كارگرداني رضا اعظمیان و تهيه كنندگي محمد رضا شرف الدین

دهلیز به كارگرداني بهروز شعیبی و تهيه كنندگي سید محمود رضوی مجد

رسوایی به كارگرداني مسعود ده نمکی و تهيه كنندگي مسعود ده نمکی

روز روشن به كارگرداني حسین شهابی و تهيه كنندگي غلامرضا گمرکی

زیباتر از زندگی به كارگرداني انسیه شاه حسینی و تهيه كنندگي سید سعید سید زاده

غریبه به كارگرداني حمید بهمنی و تهيه كنندگي محمد قهرمانی - محصول موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی

قاعده ی تصادف به كارگرداني بهنام بهزادی و تهيه كنندگي بهنام بهزادی

کلاس هنرپیشگی به كارگرداني علیرضا داود نژاد و تهيه كنندگي علیرضا داود نژاد

گناهکاران به كارگرداني فرامرز قریبیان و تهيه كنندگي فرامرز قریبیان

گهواره ای برای مادر به كارگرداني پناه برخدا رضایی و تهيه كنندگي پناه برخدا رضایی- محمد احمدی

هیچ کجا، هیچ کس به كارگرداني ابراهیم شیبانی و تهيه كنندگي حسن کلامی

هیس دختر ها فریاد نمی زنند به كارگرداني پوران درخشنده و تهيه كنندگي پوران درخشنده

شايان ذكر است در هر دو بخش سوداي سيمرغ و نگاه نو دو فيلم رزرو از سوي هيات انتخاب جشنواره پيش بيني شده است كه چنانچه هر كدام از فيلم هاي منتخب به دلائل مسائل فني نسخه نهايي آن ها تحويل دبيرخانه نگردد، جايگزين مي شوند.



منبع:سینمای ما

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

شنبه 16 دی1391

نقدی کوتاه بر فیلم " من مادر هستم "

 

نقدی کوتاه بر فیلم " من مادر هستم "

 

 

 

خلاصه داستان:

سیمین (پانته آ بهرام ) همسر سعید ( حبیب رضایی )از فرانسه برگشته است برای ادامه زندگی با سعید.

ناهید ( هنگامه قاضیانی ) همسر نادر ( فرهاد اصلانی ) است که در حال جدایی از یکدیگرند .

آوا ( باران کوثری ) دوست و هم دانشگاهی پدرام ( امیر حسین آرمان ) است که عاشق یکدیگرند .

سعید به آوا تجاوز می کند.سیمین به تلافی بلایی که نادر در دوران نوجوانی بر سرش آورده و باعث سقط جنین کردن فرزند خود و

نادر و در نتیجه بچه دار نشدن او تا آخرعمر شده است درخواست قصاص میکند.آوا اعدام میشود.سیمین به بیمارستان روانی منتقل میشود .

موضوع : تم فیلم جدید ، جسورانه ، قابل تامل و آموزنده است .

کارگردانی : فریدون جیرانی خوب است .طوریکه در طول تماشای فیلم نقصی از کارگردانی قابل مشاهده نیست که البته موضوع جذاب ، متن خوب و بازی خوب بازیگرانش کار کارگردان را ساده کرده است .

عنوان فیلم : نشاندهنده 3 مادر در شرایط و اتفاقات متفاوت است .

بازیگری : فرهاد اصلانی ، هنگامه قاضیانی ، باران کوثری ، حبیب رضایی ، پانته آ بهرام و امیرحسین آرمان ( درجه بندی و امتیاز بازیها به ترتیب نوشته شده ) خوب است .

فرهاد اصلانی خوب مست شده است ، خاین و پشیمان جذابی شده است  و همچنین پدر خوبی در لحظه وداع با دختر.

هنگامه قاضیانی مانند اکثر فیلمهایش به نوعی مظلوم و بری از اشتباه است . لحظه ی وداع با دخترش بسیار خوب از کار درآمده .

حبیب رضایی کار سختی نداشته است .

پانته آ بهرام خوب است اما زمانیکه با کس دیگری همبازیست.صحنه های پایانی و درحضور روانشناس خوب نشده.تیاتری شده.

امیرحسین آرمان کار سختی نداشته . بنظر من مناسب این نقش نیست . با بقیه همخوانی ندارد .

 

نقد کوتاه :   

شروع و معرفی نقش ها خوب است و شبهه ای ایجاد نمیکند تا لحظه تجاوز به آوا .

شخصیت آوا و موضوع تجاوز با او به نظر من کامل مشهود نیست . دوگانه به نظر میرسد .طوریکه مستی و هوس باعث تسلیم آوا شده است اما مگر صرفا این دو دلیل میتواند باعث بوجود آمدن چنین اتفاقی شود ؟

درجایی یکی از شروط سیمین برای رضایت واگذاری بچه آوا و سعید بعد از تولد به سیمین است که با مخالفت آوا همراه است .درک این موضوع برای من سخت است  و شبهه برانگیز. اگر آوا از سعید متنفر است پس چرا فرزند او را که از نظر شرعی هم مشکل دارد میخواهد .آیا این یعنی مهر مادری !؟  

به نظر من نگاه های موذیانه سعید به آوا باید حذف میشد.زیرا اگر سعید عاشق آوا بوده که نباید این نگاه های شهوانی را به او میداشت و اگر صرفا بدنبال کام گیری از آوا بوده که خیلی پیشتر از اینها میتوانسته اینکار را انجام دهد که قطعا آوا نیز به نیت سوء سعید پی میبرده است .

دنیا دار مکافات است . با هر دستی بدهی با همان دست هم میگیری .

عشق دوست به دوست ( پدرام به آوا ) با وجود اتفاقات افتاده قابل ستایش است .

عشق مادر به فرزند ( ناهید به آوا ) موقع معرفی خود بجای آوا بعنوان قاتل قابل ستایش است .

عشق پدر به فرزند ( نادر به آوا ) موقع اعتراف راز چندین ساله خود در دادگاه ( ارتباط نامشروع خود با سیمین ) قابل ستایش است .

حس عدم خیانت زن به شوهر ( سیمین به سعید ) با وجود ارتباط قبلی و عاشقانه سیمین با نادر قابل ستایش است .

قبیح دانستن شرب خمر ، اعتماد بدون مطالعه ، روابط باز و بدون مدیریت ، ارتباطات نامشروع ، سقط جنین ، خیانت ، اعدام  و... قابل ستایش است .

 

فیلم " من مادر هستم " فیلم خوبی است که ارزش دیدن را دارد .

 

 

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه 6 دی1391

فهرست پولساز‌ترین بازیگران سال ۲۰۱۲ از نگاه مجله فوربس

 

فهرست بازیگران پولساز ۲۰۱۲ به شرح زیر است:

 


۱-رابرت داونی جونیر

میزان پولسازی: یک  و نیم میلیارد دلار


۲-کریستن استوارت
میزان پولسازی:1.2  میلیارد دلار

 

 


۳-کریستین بیل

میزان پولسازی: یک میلیارددلار

 


۴-دانیل کریگ
میزان پولسازی: نهصد و پنجاه و یک میلیون دلار

 

 


۵-رابرت پتینسن
میزان پولسازی: هفتصد ونود وسه میلیون دلار

 

 



۶-تیلور لاتنر

میزان پولسازی: هفتصد وهفتاد ونه میلیون دلار

 

 

 


۷-اندرو گارفیلد

میزان پولسازی: هفتصد و پنجاه ودو میلیون دلار

 

 

 


۸-جنیفر لارنس

میزان پولسازی: هفتصد وچهل وهشت میلیون دلار

 

 


۹-ویل اسمیت
میزان پولسازی: ششصد وبیست و چهار میلیون دلار

 

 


۱۰-مارک والبرگ
میزان پولسازی: پانصدو نود وهشت میلیون دلار

 

 منبع : سینمای ما

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه 3 دی1391

آمار فروش فیلم های خارجی و داخلی تا این تاریخ

 

 

 

منبع : بانی فیلم

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه 26 آذر1391

نامزدهای جشنواره گلدن گلاب 2013

 


بهترین فیلم درام:

آرگو

جانگوی آزاد شده

زندگی پی

لینکلن
سی دقیقه نیمه شب

 

بهترین فیلم کمدی – موزیکال:


بهترین هتل اگزاتیک مریگولد

بینوایان

قلمروی طلوع ماه

صید ماهی سالمون در یمن

کتاب بارقه امید

 

بهترین بازیگر مرد درام:


دانیل دی لوئیس (لینکلن)

ریچارد گر (آربیتراژ)

جان هاوکس (The Sessions)

یواکین فنیکس (استاد/مرشد)

دنزل واشنگتن (پرواز)

 

بهترین بازیگر زن درام:


جسیکا چستین (سی دقیقه نیمه شب)

ماریون کوتیار (زنگار و استخوان)

هلن می‌رن (هیچکاک)

نائومی واتس (غیر ممکن)

ریچل وایز (دریای عمیق آبی)

 

بهترین بازیگر مرد کمدی – موزیکال:


جک بلک (برنی)

بردلی کوپر (کتاب بارقه امید)

هیو جکمن (بینوایان)

ایوان مک گرگور (صید ماهی سالمون در یمن)

بیل موری (هایدپارک در هادسن)

 

بهترین بازیگر زن کمدی – موزیکال:


امیلی بلانت (صید ماهی سالمون در یمن)

جودی دنچ (بهترین هتل اگزاتیک مریگولد)

جنیفر لارنس (کتاب بارقه امید)

مگی اسمیت (کوارتت)

مریل استریپ (هوپ اسپرینگز)

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:


آلن آرکین (آرگو)

لئوناردو دی کاپریو (جانگوی آزاد شده)

فیلیپ سیمور هافمن (مرشد)

تامی لی جونز (لینکلن)

کریستف والتز (جانگوی آزاد شده)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:


ایمی آدامز (مرشد)

سالی فیلد (لینکلن)

آن هاتاوی (بینوایان)

هلن هانت (The Sessions)

نیکول کیدمن (خبرنگار)

 

بهترین کارگردان:


بن افلک (آرگو)

کا‌ترین بیگلو (سی دقیقه نیمه شب)

آنگ لی (زندگی پی)

استیون اسپیلبرگ (لینکلن)

کوئنتین تارانتینو (جانگوی آزاد شده)

 

بهترین فیلمنامه:


کریس تریو (آرگو)

کوئنتین تارانتینو (جانگوی آزاد شده)

تونی کوشنر (لینکلن)

دیوید ا. راسل (کتاب بارقه امید)

مارک بول (سی دقیقه نیمه شب)

 

بهترین موسیقی متن:


آنا کارنینا (داریو ماریانلی)

آرگو (آلکساندر دپلا)

اطلس ابر (رینولد هیل، جانی کلیمک)

زندگی پی (مایکل دانا)

لینکلن (جان ویلیامز)

 
بهترین ترانه:

مانتی پوئل . کیت اوربن ترانه «برای تو» از فیلم «قانون شجاعت»

 جان بون جووی ترانه  «دیگر فرار نمی‌کنم» از فیلم «Stand Up Guys»

تیلور سوئیفت، جان پل وایت، جوی ویلیامز، تی-بون برنت ترانه «Safe and Sound» از فیلم «بازی‌های گرسنگی»

ادل و پل اپ‌ورث ترانه «اسکای‌فال» از فیلم «اسکای‌فال»

کلود-میشل شونبرگ، آلن بوبلی و هربرت کرتسمر ترانه «ناگهان» از فیلم «بینوایان»

بهترین انیمیشن:


شجاع

فرانکن وینی

هتل ترانسیلوانیا

طلوع نگهبان

رک-ایت رالف

 

بهترین فیلم خارجی زبان:


عشق

Kon-Tiki

تسخیرناپذیران

یک رابطه سلطنتی

زنگار و استخوان

 

بهترین مجموعه درام تلویزیونی
:

امپراتوری پیاده رو (BOARDWALK EMPIRE)

BREAKING BAD

داونتون ابی (DOWNTON ABBEY)

وطن (HOMELAND)

اتاق خبر (THE NEWSROOM)

 

بهترین مجموعه کمدی – موزیکال تلویزیونی:


تئوری بیگ بنگ - «The Big Bang Theory»

اپیزود‌ها - «Episodes»

دختران- «Girls»

خانواده مدرن- «Modern Family»

 «Smash»

 

بهترین مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیون
ی:

تغییر بازی

دختر

هت فیلد‌ها و مک کوی‌ها

ساعت

َده

 

بهترین بازیگر مرد مجموعه درام:


استیو بوشمی (امپراتوری پیاده رو)

برایان کرانستن (افسار گسیختگی)

جف دانیلز (اتاق خبر)

جان هام (مردان دیوانه)

دمیان لوئیس (وطن)

 

بهترین بازیگر زن مجموعه درام:


کانی بریتن (نشوبل)

گلن کلوز (Damages)

کلر دنیز (وطن)

می‌شل داکری (داننون ابی)

جولیانا مارگولیس (همسر خوب)

 

بهترین بازیگر مرد مجموعه کمدی - موزیکال:


آلک بالدوین (۳۰ راک)

دان چیدل (خانه دروغ‌ها)

لوئیس سی. کی. (لوئی)

مت لا بلانک (اپیزود‌ها)

جیک پارسونز (تئوری بیگ بنگ)

 

بهترین بازیگر زن مجموعه کمدی - موزیکال:

زوئی دشانل (دختر تازه)

لنا دانهام (دختران)

تینا فی (۳۰ راک)

جولیا لوئیس - دریفوس (ویپ)

امی پولر (Parks and Recreation)

 

بهترین بازیگر مرد مجموعه‌های کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی
:

کوین کاستنر (هت فیلد‌ها و مک کوی‌ها)

بندیکت چامبرباچ (شرلوک)

وودی هارلسون (تغییر بازی)

توبی جونز (دختر)

کلایو اوئن (همینگوی و گلهورن)

 

بهترین بازیگر زن مجموعه‌های کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی:


نیکول کیدمن (همینگوی و گلهورن)

جسیکا لنگ (تیمارستان: داستان ترسناک آمریکایی)

سیه نا‌می‌لر (دختر)

جولیان مور (تغییر بازی)

سیگورنی ویور (حیوانات سیاسی)

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در مجموعه‌ها یا فیلم‌های تلویزیونی:

مکس گرین فیلد (دختر تازه)

اد هریس (تغییر بازی)

دنی هیوستن (شهر جادویی)

مندی پتینکین (وطن)

اریک استون استریت (خانواده مدرن)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل در مجموعه‌ها یا فیلم‌های تلویزیونی:

هایدن پنتی یر (نشویل)

آرچی پنجابی (همسر خوب)

سارا پاولسون (تیمارستان: داستان ترسناک آمریکایی)

مگی اسمیت (دانتون ابی)
سوفیا ورگارا (خانواده مدرن)

منبع:سینمای ما

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه 11 مهر1391

آمار فروش فیلمها در اکران سینماهای آمریکای شمالی

هتل ترانسیلوانیا که یک کار کارتونی تازه ویژه کودکان و محصول شرکت سونی است،این هفته در صدر فیلم های پرفروش آمریکای شمالی قرار گرفت.
این فیلم در سه روز پایانی هفته 43 میلیون دلار فروخت که بالاترین میزان شروع فروش یک فیلم در آمریکای شمالی در ماه سپتامبر در طول تاریخ به شمار می آید ودرنتیجه رکورد قبلی را در این زمینه شکست این مسئله به اضافه فروش2/21 میلیون دلاری فیلم علمی –تخیلی و دلهره آور لوپر (Looper) که محصول دو شرکت زیر مجموعه سونی با نام های تری استار و فیلم دیستریکت است نه فقط هر دو رتبه نخست را در جدول پرفروش های این هفته نصیب سونی کرد بلکه سبب شد برای اولین بار در یک ماه اخیر ،مجموع فروش فیلم ها در این هفته بیشتر از سودآوری آثار سینمایی در همین زمان از سال پیش باشد واین تفاوت به رقم جالب 20درصد رسید.فروش 19 میلیون دلاری Tansylvaniaدرروز شنبه هم بیشترین میزان سودآوری یک فیلم اکران شده در یک تک شب در طول ماه سپتامبر در کل دوران های سینما بود . این میزان فروش درقیاس با فروش 11 میلیون دلاری آن در شب اول (جمعه شب) رشد خیره کننده 73 درصد را نشان می دهد .بااین که هتل ترانسیلوانیا به طور همزمان در 3349 سالن در سطح آمریکا و کانادا در حال پخش است،درهر یک از سالن‌ها و محل های نمایش خود به معدل فروشی برابر با 12840 دلار دست یافت. بیشترین شروع فروش قبلی در طول ماه سپتامبر را«خانه شیرین الا با ما» با 6/35 میلیون دلار در سال 2002 در اختیار داشت .بهترین شروع فروش برای یک انیمیشن شرکت سونی نیز اسمارف ها در تابستان سال پیش بودکه در آغاز اکرانش 6/35 میلیون دلار را به جیب صاحبانش ریخت .
بررسی ها نشان می دهد که 76 درصد فروش زیاد هتل ترانسیلوانیا در هفته گذشته راخانواده ها و اعضای فامیل ها با رجوع گروهی شان به سالن های سینما موجب شدند وفقط 24درصد فروش آن توسط سایر قشرها ویا آن‌چه تماشاگران معمولی نامیده می شوند ، فراهم آمد.از بين تماشاگران بالای 12 سال این فیلم نیز 60درصد زن بوده اند،از زمان اکران «شوالیه تاریکی بپا می‌خیزد» در ابتدای تابستان امسال که کارش را با فروشی 160 میلیون دلاری شروع کرد ،ترانسیلوانیا بالاترین شروع فروش را در میان آثار امسال سینمای دنیا داشته است.Hotel Transylvania از صدای نامداران و هنرپیشه هایی همچون ادام سندلر،اندی سمبرگ، کوین جیمز،سلونا گومز،استیوبوسکی،مالی شانون و یان لوویتز بر روی کاراکترهای کارتونی خود بهره می گیرد و کارگردانی را هم گندی تارتاکوفسکی روس تبار انجام داده که سابقه تولید سریال تلویزیونی جنگ های ستاره ای : جنگ های کلونی را در کارنامه اش دارد.اما لوپر (looper) این هفته در 2992 تالار در آمریکای شمالی اکران شد تا تری استار که توزیع آن را بر عهده داشت ،با موفقیت در انجام ماموریت اش ،کارنامه مالی سونی را در این هفته پربارتر کند.جوزف گوردون لویت ،بروس ویلیس ،امیلی بلانت و جف دان یلز بازیگران اصلی این فیلم هستند که در قصه آن شاهد سفر کاراکترها در امتداد زمان و از عصری به دوره ای دیگر هستیم وکارگردان هم رایان جانسون بوده که پیشینه ساخت فیلم «آجر» را درکارنامه اش دارد. دیگر فیلم تازه این هفته که در سطح وسیعی اکران شد ،یک درام دانش آموزی متعلق به شرکت فاکس به نام «عقب نشینی نمی کنم» بود که فروش اندکی داشت واز 7/2 میلیون دلار سودسازی در سه روز پایانی هفته به رغم پخش آن در 2515 تالار در سطح منطقه فراتر نرفت. در این فیلم ویولادیویس سیاهپوست ومگی گیلن ها سفید پوست رل دوزن طلاق گرفته از همسران شان را بازی می کنند که می کوشند شرایط نامساعد تحصیلی فرزندان شان در شهرپیتسبورگ آمریکا را ارتقاء بخشند.شاید هم برنده اصلی درمیان فیلم های این هفته ،کاری تازه به نام «زمین کامل» بوده باشدکه یک فیلم کمدی موزیکال است و شرکت یونیورسال آن را فقط در 335 تالار اکران کرد وبا این وجود 2/5 میلیون دلار فروخت و به معدل عالی 15560 دلار در هرسانس رسید ودر رده ششم جدول پرفروش ها نشست و این امیدرا بوجود آورد که با شروع اکران وسیع اش از فردا(چهارشنبه) فروش بسیار بیشتری داشته باشد .آنا کندریک و ریبل ویلسون بازیگران اصلی این فیلم به کارگردانی جیسن مور هستند وما ورود یک دختر جوان را به گروه موسیقی یک مدرسه به چشم می بینیم که مصمم است روش های كهنه فعالیت وکار در این گروه را مدرن کند.


منبع:بانی فیلم

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 
مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر