شنبه ۲۸ دی۱۳۹۲

اسامی داوران بخش اصلی سینمای سعادت بین الملل جشنواره 32 فیلم فجر

 

به گزارش مدیریت ارتباطات، علیرضا شجاع نوری مدیر بخش بین الملل سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر اسامی داوران بخش سینمای سعادت را به شرح زیر اعلام کردند. :

- آقای مومن اسمیهی از مراکش ( کارگردان – نویسنده – تدوینگر )
- آقای دکتر پابلو بنیتو از اسپانیا ( تئوریسین سینما – مدرس دانشگاه )
- آقای رئیس چلیک از ترکیه ( کارگردان – نویسنده )
- خانم گولنارا آبیکیوا از قزاقستان ( مورخ و تئوریسین سینما )
- آقای همایون اسعدیان از ایران ( کارگردان – نویسنده – تهیه کننده )


نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۲۳ دی۱۳۹۲

سامی برندگان هفتاد و یکمین دوره گلدن گلوب 2013

 

هفتادویکمین مراسم سالانه اعطای جوایز سینمایی گلدن گلوب در لس‌آنجلس برگزار شد که فیلم «دوازده سال بردگی» در بخش بهترین فیلم درام اثر برتر معرفی شد و فیلم «اخاذی آمریکایی» در سه بخش موفق به دریافت جایزه شد.

هفتادویکمین مراسم سالانه‌ اعطای جوایز سینمایی گلدن گلوب در هتل بیورلی هیلتون لس‌آنجلس با معرفی برگزیدگان در بخش‌های گوناگون پایان یافت.

در بخش بهترین فیلم درام، «دوازده سال بردگی» ساخته «استیو مک‌کوئین» طبق پیش‌بینی‌ها جایزه گلدن گلوب را گرفت. این درام تاریخی قدرتمند روایتگر داستان یک سیاه‌پوست است که پس از ربوده شدن و فروش به عنوان برده در دهه 1850 متحمل خشونت‌های فراوانی می‌شود. در این بخش فیلم‌های «کاپیتان فیلیپس» (به کارگردانی پل گرین‌گراس)، «جاذبه» (آلفونسو کواران)، «فیلومنا» (الکساندر پاین) و «هجوم» از دیگر نامزدها بودند.

عنوان بهترین فیلم موزیکال یا کمدی به «اخاذی آمریکایی» ساخته «دیوید اوراسل» رسید. اگرچه رقبای قدرتمندی چون «درون لیون دیوس» (برنده جایزه ویژه هیأت‌داوران جشنواره کن) به کارگردانی برادران «کوئن» و فیلم «نبراسکا» از «الکساندر پاین» در این بخش حضور داشتند، اما جمع ستارگان این فیلم و جنبه سرگرم‌کننده آن امتیازی بود که رأی دهندگان جوایز گلدن گلوب را متقاعد کرد.

جایزه بهترین کارگردانی هفتادویکمین دوره گلدن گلوب به «آلفونسو کواران»، کارگردان «جاذبه» (فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز) رسید. این کارگردان مکزیکی با این فیلم هیجانی و فضایی که «جرج کلونی» و «ساندرا بولاک»‌در آن نقش‌آفرینی داشتند، ریسک زیادی کرد و پا به دنیای ناشناخته برای مخاطب گذاشت. «گرین گراس»، «استیو مک‌کوئین»، «الکساندر پاین» و «دیوید اوراسل» دیگر نامزدهای بهترین کارگردانی بودند.

جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی به «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» رسید. در این بخش «گذشته» نماینده سینمای ایران بود که به توفیقی دست نیافت. فیلم «زیبایی بزرگ» که در میان 9 نامزد اسکار خارجی نیز قرار دارد، نوعی ادای احترام به «روسلینی» و «فلینی» محسوب می‌شود. فیلم برنده نخل طلای «آبی ‌گرم‌ترین رنگ است» به همراه «شکار» از دانمارک و انیمیشن «باد می‌وزد» از ژاپن دیگر نامزدهای این بخش بودند.

جایزه‌ بهترین بازیگر اصلی مرد فیلم درام را «متئو مک‌کانوی» برای فیلم «باشگاه خریداران دالاس» دریافت کرد. «تام هنکس» (کاپیتان فیلیپس)، «رابرت ردفورد» (همه‌چیز از دست رفته)، «ادریس آلبا» (ماندلا، راه طولانی تا آزادی) و «شیوتل اجیوفور» (دوازده سال بردگی) دیگر نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد بودند.

در بخش بهترین بازیگر اصلی مرد فیلم کمدی یا موزیکال، «لئوناردو دی‌کاپریو» برای فیلم «گرگ وال استریت» ساخته مارتین اسکورسیزی پس از 10بار نامزدی،‌ موفق به دریافت دومین جایزه گلدن گلوب شد. وی پیش از این در سال 2005 با فیلم «هوانورد» این عنوان را کسب کرده بود. «کریستین بیل»، «بروس درن»، «اسکار ایساک» و «یواخین فونیکس» دیگر نامزدهای این بخش بودند.

«کیت بلانش» برای فیلم «یاسمن غمگین» بهترین بازیگر نقش اصلی زن فیلم درام شناخته شد. ساندرا بولاک (جاذبه)، جودی دنچ (فیلومنا)، اما تامپسون (نجات آقای بنکس) و کیت وینسلت (روز کارگر) دیگر بازیگران نامزد این بخش بودند. کیت بلانش از اصلی‌ترین بخت‌های فصل جوایز سینمایی محسوب می‌شود و تاکنون در بیشتر جوایز سینمایی جایزه بهترین بازیگری را بدست آورده است.

جایزه بهترین بازیگر زن اصلی فیلم موزیکال یا کمدی گلدن گلوب 2014 به «امی آدامز» برای بازی در فیلم «اخاذی آمریکایی» رسید. در این بخش مریل استریپ برای بازی در فیلم «August:Osage County» نامزد سرشناسی بود که ناکام بود.

عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد فیلم درام به «جارد لتو» برای فیلم «باشگاه خریداران دالاس» اعطا شد. «بردلی کوپر» و «مایکل فاسبندر» دیگر نامزدهای سرشناسی بودند که در این بخش حضور داشتند.

در بخش بهترین بازیگر زن مکمل فیلم کمدی یا موزیکال، «جنیفر لاورنس» برای فیلم «اخاذی آمریکایی» جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد. از نامزدهای سرشناس این بخش می‌توان به «جولیا رابرتز» اشاره کرد.

در بخش بهترین انیمیشن، فیلم «یخ‌زده» ساخته کمپانی دیسنی برنده امسال گلدن گلوب نام گرفت. اتفاق نظر مثبت منتقدین درباره داستان، موسیقی و انیمیشن این فیلم، شانس موفقیت احتمالی آن را در جوایز اسکار نیز افزایش داده است. فیلم پرفروش «من نفرت انگیز 2» نیز که هفته‌ها در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های جهان قرار داشت، در این بخش نامزد بود.

در بخش بهترین فیلمنامه، «اسپایک جونز» برای نگارش فیلمنامه «او» جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد. فیلمنامه های «دوازده سال بردگی»، «اخاذی آمریکایی»، «نبراسکا» و «فیلمونا» نیز در این بخش نامزد دریافت جایزه بودند.

در بخش بهترین موسیقی فیلم، «الکس ایبرت» برای «همه‌چیز از دست رفته» جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد و جایزه بهترین ترانه اصلی نیز به گروه U2 برای فیلم «ماندلا، راه طولانی تا آزادی» تعلق گرفت.

همچنین طبق اعلام قبلی برگزارکنندگان جوایز گلدن گلوب، «وودی آلن»، کارگردان و فیلمنامه‌نویس پیشکسوت هالیوود به پاس یک عمر حضور مستمر و درخشان در عرصه سینما، جایزه دستاورد سینمایی را دریافت کرد. البته وی طبق عادت مرسوم‌اش که به ندرت در محافل سینمایی حضور می‌یابد، به بیورلی هیلتون نرفت.
 
منبع:ایسنا
نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه ۱۷ دی۱۳۹۲

اسامی فیلمهای جشنواره فجر 1392


سودای سیمرغ :
۱- آذر، شهدخت، پرويز و ديگران( بهروز افخمي)
۲- امروز(سيد رضا ميرکريمي)
۳- برف(مهدي رحماني)
۴- بيگانه(بهرام توکلي)
۵- پنجاه قدم آخر(کيومرث پوراحمد)
۶- تمشک(سامان سالور)
۷- چ(ابراهيم حاتمي کيا)
۸- خط ويژه( مصطفي کيایي)
۹- رستاخيز(احمد رضا درويش)
۱۰- زندگي جاي ديگري است(منوچهر هادي)
۱۱- شهابي از جنس نور( محمد رضا اسلاملو)
۱۲- طبقه حساس(کمال تبريزي)
۱۳- عصباني نيستم!(رضا درميشیان)
۱۴- قصه ها( رخشان بني اعتماد)
۱۵- کلاشينکف(سعيد سهيلي)
۱۶- گنجشکک اشي مشي(وحيد نيکخواه، غلامرضا رمضاني، مسعود کرامتي)
۱۷- متروپل(مسعود کيميايي)
۱۸- میهمان داريم( محمد مهدي عسگرپور)
۱۹- همه چيز براي فروش(امير حسين ثقفي)
۲۰- انارهاي نارس(مجيد رضا مصطفوي)
۲۱- چند متر مکعب عشق( جمشيد محمودي)

بخش نگاه نو :
۱-ارسال يک آگهي تسليت براي روزنامه( ابراهيم ابراهيميان)
۲- انارهاي نارس(مجيد رضا مصطفوي)
۳- با ديگران(ناصر ضميري)
۴- پايان خدمت( حميد زرگر نژاد)
۵- پنج ستاره( مهشيد افشارزاده)
۶- چند متر مکعب عشق( جمشيد محمودي)
۷- روزگاري عشق و خيانت( داود بيدل)
۸- سيزده (هومن سيدي)
۹- فردا(ايمان افشاريان، مهدي پاکدل)
۱۰- لامپ ۱۰۰(سعيد آقاخاني)
۱۱- ملبورن(نیما جاويدي)
۱۲- ناخواسته(برزو نيک نژاد)
۱۳- عاشق ها ايستاده مي ميرند(شهرام مسلخي)
۱۴- خانوم(تينا پاکروان)
۱۵- فرشته ها با هم مي آيند(حامد محمدي)


مديريت ارتباطات سي و دومين جشنواره فيلم فجر تاکید می کند،بر اساس جمع بندی هیات انتخاب ممکن است باتوجه به آخرین وضعیت فنی فیلمها و آماده شدن آنها،در جلسه نهایی هیات انتخاب، آثاری به عنوان مسابقه ، خارج از مسابقه یا رزرو به این اسامی اضافه شود.
هيات انتخاب سينماي ايران از اول آذر کار بازبيني فيلم هاي ارسال شده به جشنواره فيلم فجر را آغاز کرده بود. ابراهيم داروغه زاده مجيد رضا بالا، حسين کرمي، داريوش فرهنگ، محمد حسين لطيفي، علي معلم و مازيار ميري اعضاي هيات انتخاب سینمای ایران سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم فجر را تشکيل مي دادند.
گفتني است در بخش سودای سیمرغ علاوه بر سیمرغ زرین بهترین فیلم با نگاه ملی، همانند سال های قبل، ۱۷ سیمرغ بلورین بهترین فیلم، کارگردان ، فیلم نامه، بازیگر نقش اول مرد و زن، فیلمبرداری، تدوین، موسیقی، نقش مکمل مرد و زن، صدابرداری، صداگذاری، طراحی صحنه و لباس، چهره پردازی، جلوه های ویژه میدانی و جلوه های بصری و جایزه ویژه هیأت داوران اهدا خواهد شد.


منبع:سایت جشنواره

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۱ دی۱۳۹۲

پرکارترین آهنگسازان جشنواره فیلم فجر 1392

بهزاد عبدی

«به تهران خوش آمدید» (رضا سبحانی)، «خانه پدری» (کیانوش عیاری)، «آینه شمعدون» (بهرام بهرامیان)، «متروپل» (مسعود کیمیایی)، «پنج در پنج» (تارا اوتادی)، «فردا» (مهدی پاکدل- ایمان افشاریان)

پیمان یزدانیان

«طبقه حساس» (کمال تبریزی)، «فصل فراموشی فریبا» (عباس رافعی)، «روزگاری عشق و خیانت» (داود بیدل)

کارن همایونفر

«نقش نگار» (علی عطشانی)، «ناخواسته» (برزو نیک نژاد)، «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» (روح الله حجازی)، «خانوم» (تینا پاکروان)

فردین خلعتبری

« ۵۰ قدم آخر» (کیومرث پوراحمد)، «چ» (ابراهیم حاتمی کیا)

امیر توسلی

«بلوک ۹ خروجی ۲» (علیرضا امینی)، «معراجی ها» (مسعود ده نمکی)، «پایان خدمت» (علیرضا جلالی)

آریا عظیمی نژاد

«خواب زده ها» (فریدون جیرانی)

محمدمهدی گورنگی

«متل قو» (فرشید نوابی)، «کالسکه» (آرش معیریان)

ستار اورکی

«دربست آزادی» (مهرشاد کارخانی)

آرمان موسی پور

«خط ویژه» (مصطفی کیایی)، «عاشق ها ایستاده می میرند» (شهرام مسلخی)

بابک میرزاخانی

«برف» (مهدی رحمانی)

پوریا حیدری

«آتیش بازی» (بهمن گودرزی)

حسین شهابی

«حراج» (حسین شهابی)

حامد ثابت

«زندگی جای دیگری» (منوچهر هادی)

استیفن واربک

«رستاخیز» (احمدرضا درویش)

مسعود سخاوت دوست

«با دیگران» (ناصر ضمیری)

حسین فاضل

«اسب ها همچنان می تازند» (حسن نجفی)

رسول پورسنگری

«سایه روشن» (فرزاد موتمن)

شروین مهدی زاده

«سیزده» (هومن سیدی)

حسین علیزاده

«بیگانه» (بهرام توکلی)

امین هنرمند

«امروز» (سیدرضا میرکریمی)

علیرضا کهن دیری

«مهمان داریم» (محمدمهدی عسگرپور)

تایماز افسری

«شب، بیرون» (کاوه سجادحسینی)

افشین عزیزی

«مردن به وقت شهریور» (هاتف علیمردانی)

مهیار علی‌زاده

«فرشته ها با هم می آیند» (حامد محمدی)

کریستف رضایی

«دلتنگی های عاشقانه» (رضا اعظمیان)

یحیی سپهری‌شکیب

«لامپ صد» (سعید آقاخانی)

حمیدرضا صدری

«ردکارپت» (رضا عطاران)

ناصر چشم آذر

«کلاشینکف» (سعید سهیلی)

مجید انتظامی

«مرواریدهای خلیج فارس» (حسین قاسمی جان)

شایان ذکر است؛ آهنگساز فیلم های سینمایی «شیار ۱۴۳» (نرگس آبیار)، «تراژدی قاسم سبزیکار» (آزیتا موگویی)، «ما همه گناهکاریم» (حامد امرایی)، «آنچه مردان درباره زنان نمی دانند» (قربان محمدپور)، «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» (بهروز افخمی)، «ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه» (ابراهیم ابراهیمیان) هنوز مشخص نشده اند.

همچنین فیلم های سینمایی «اشباح» به کارگردانی داریوش مهرجویی، «قصه ها» ساخته رخشان بنی اعتماد، آشغال های دوست داشتنی» ساخته محسن امیریوسفی، «گس» به کارگردانی کیارش اسد زاده، موسیقی و آهنگساز ندارند و فیلم های «دو ساعت بعد، مهرآباد» ساخته علیرضا فرید، «ساکن طبقه وسط» نخستین ساخته شهاب حسینی با موسیقی انتخابی به فیلم فجر ارسال شده اند.

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۱ دی۱۳۹۲

پرکارترین بازیگران جشنواره فیلم فجر 1392

بابک حمیدیان:

«50 قدم آخر» (کیومرث پوراحمد)، «چ» (ابراهیم حاتمی کیا)، «رستاخیز» احمد رضا درویش، «به تهران خوش آمدید» (رضا سبحانی)، «با دیگران» (ناصر ضمیری)، «ساکن طبقه وسط» (شهاب حسینی) و «قصه ها» (رخشان بنی اعتماد).

صابر ابر:

«خواب زده ها» (فریدون جیرانی)، «آشغال های دوست داشتنی» (محسن امیر یوسفی)، «ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه» (ابراهیم ابراهیمیان)، «گس» (کیارش اسدزاده)، «همه چیز برای فروش» (امیر حسین ثقفی).

فرهاد اصلانی:

«خواب زده ها» (فریدون جیرانی)، «قصه ها» (رخشان بنی اعتماد)، «کلاشینکف» (سعید سهیلی) و «ساکن طبقه وسط» (شهاب حسینی).

شهاب حسینی:

«خانه پدری» (کیانوش عیاری)، «آشغال های دوست داشتنی» (محسن امیر یوسفی)، «پنج ستاره» (مهشید افشارزاده) و «ساکن طبقه وسط» (شهاب حسینی).

پوریا پورسرخ:

«رستاخیز» (احمد رضا درویش)، «اسب ها همچنان می تازند» (حس نجفی)، «هیولا» (سعید آقاخانی)، «سربازها ایستاده می میرند» (شهرام مسلخی).

رضا عطاران:

«طبقه حساس» (کمال تبریزی)، «کلاشینکف» (سعید سهیلی)، «آینه شمعدون» (بهرام بهرامیان)، «فرش قرمز» (رضا عطاران).

محمد رضا فروتن:

«دلتنگی های عاشقانه» (رضا اعظمیان)، «متروپل» (مسعود کیمیایی)، «سایه روشن» (فرزاد موتمن) و «طبقه حساس» (کمال تبریزی).

امیر جعفری:

«بلوک 9 خروجی 2» (علیرضا امینی)، «هیولا» (سعید آقاخانی)، «سیزده» (هومن سیدی) و «بیگانه» (بهرام توکلی).

مهران احمدی:

«تمشک» (سامان سالور)، «شیار 143» (نرگس آبیار)، «سیزده» (هومن سیدی)، «آئینه شمعدون» (بهرام بهرامیان).

حبیب رضایی:

«آرایش غلیظ» (حمید نعمت الله)، «همه چیز برای فروش» (امیر حسین ثقفی)، «آشغال های دوست داشتنی» (محسن امیر یوسفی) و «قصه ها» (رخشان بنی اعتماد).

همایون ارشادی:

«اشباح» (داریوش مهرجویی)، «به تهران خوش آمدید» (رضا سبحانی)، «پنج ستاره» (مهشید افشارزاده) و «عبور از مه» (داوود بی دل).

مهدی هاشمی:

«تراژدی قاسم سبزی کار» (آزیتا موگویی)، «خانه پدری» (کیانوش عیاری) و «قصه ها» (رخشان بنی اعتماد).

پرویز پرستویی:

«امروز» (سید رضا میرکریمی)، «مهمان داریم» (محمد مهدی عسگرپور) و «شب، بیرون» (کاوه سجاد حسینی).

اکبر عبدی:

«شاباش» (حامد کلاهداری)، «خواب زده ها» (فریدون جیرانی) و «آشغال های دوست داشتنی» (محسن امیر یوسفی).

حمید فرخ نژاد:

«زندگی مشترک آقای محودی و بانو» (روح الله حجازی)، «مردن در شهریور» (هاتف علیمردانی) و«ما همه گناهکاریم» (حامد امرایی).

رضا ناجی:

«به تهران خوش آمدید» (رضا سبحانی)، «دربست آزادی» (مهرشاد کارخانی) و «فرشته ها با هم می آیند» (حامد محمدی).

میلاد کی مرام:

«برف» (مهدی رحمانی)، «خط ویژه» (مصطفی کیایی) و «عبور از مه» (داوود بی دل).

دانیال عبادی:

«متل قو» (فرشید نوابی)، «کالسکه» (آرش معیریان) و «معراجی ها» (مسعود ده نمکی).

ساعد سهیلی:

«متروپل» (مسعود کیمیایی)، «کلاشینکف» (سعید سهیلی) و «همه چیز برای فروش» (امیر حسین ثقفی).

بهرام رادان:

«نقش نگار» (علی عطشانی) و «تراژدی قاسم سبزی کار» (آزیتا موگویی).

شقایق فراهانی:

«خواب زده ها» (فریدون جیرانی)، «رستاخیز» (احمد رضا درویش)، «کلاشینکف» (سعید سهیلی)، «متروپل» (مسعود کیمیایی)، «سایه روشن» (فرزاد موتمن) و «به تهران خوش آمدید» (رضا سبحانی).

هنگامه قاضیانی:

«زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» (روح الله حجازی)، «ساکن طبقه وسط» (شهاب حسینی)، «به تهران خوش آمدید» (رضا سبحانی)، «با دیگران» (ناصر ضمیری) و «ما همه گناهکاریم» (حامد امرایی).

مهتاب کرامتی:

«اشباح» (داریوش مهرجویی)، «آئینه شمعدون» (بهرام بهرامیان)، «رستاخیز» (احمد رضا درویش) و «ناخواسته» (برزو نیک نژاد).

ساره بیات:

«فصل فراموشی فریبا» (عباس رافعی)، «هیولا» (سعید آقاخانی)، «ساکن طبقه وسط» (شهاب حسینی) و «خواب زده ها» (فریدون جیرانی).

پانته آ بهرام:

«بلوک 9 خروجی 2» (علیرضا امینی)، «طبقه حساس» (کمال تبریزی)، «آئینه شمعدون» (بهرام بهرامیان) و «بیگانه» (بهرام توکلی).

سحر قریشی:

«دربست آزادی» (مهرشاد کارخانی)، «آتیش بازی» (بهمن گودرزی)، «عبور از مه» (داوود بی دل) و «آنچه مردان درباره زنان می دانند» (قربان محمدپور).

مریلا زارعی:

«چ» (ابراهیم حاتمی کیا)، «شیار 143» (نرگس آبیار) و «همه چیز برای فروش» (امیر حسین ثقفی).

نگار جواهریان:

«ملبورن» (نیما جاویدی)، «آشغال های دوست داشتنی» (محسن امیر یوسفی) و «قصه ها» (رخشان بنی اعتماد).

طناز طباطبایی:

«50 قدم آخر» (کیومرث پوراحمد)، «آرایش غلیظ» (حمید نعمت الله) و «ساکن طبقه وسط» (شهاب حسینی).

نازنین بیاتی:

«ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه» (ابراهیم ابراهیمیان)، «فرشته ها با هم می آیند» (حامد محمدی) و «مردن به وقت شهریور» (هاتف علیمردانی).

رابعه مدنی:

«به تهران خوش آمدید» (رضا سبحانی)، «دو ساعت بعد، مهرآباد» (علیرضا فرید) و «سایه های سپید مه» (مجید مصطفوی).

شیرین یزدان بخش:

« آشغال های دوست داشتنی» (محسن امیر یوسفی)،«برف» (مهدی رحمانی).

الهام کردا:

«این یک رویاست» (محمود غفاری)، «ملبورن» (نیما جاویدی) و «بلوک 9 خروجی 2» (علیرضا امینی).

مهناز افشار: «متروپل» (مسعود کیمیایی)، «بیگانه» (بهرام توکلی).

 

منبع:خبرگزاری سینما پرس

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۹ دی۱۳۹۲

16 فیلم پذیرفته شده بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فیلم فجر 1392

 

اسامی 16 فیلم بخش مسابقه‌ سینمای ایران در جشنواره‌ فیلم فجر امسال اعلام

به گزارش سینماپرس، طبق اعلام مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، در بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) فیلم‌های ذیل پذیرفته شده‌اند:

«تمشک» سامان سالور

«چ» ابراهیم حاتمی کیا

«خط ویژه» مصطفی کیایی

«رستاخیز» احمدرضا درویش

«زندگی جای دیگری است» منوچهر هادی

«قصه‌ها» رخشان بنی‌اعتماد

«گنجشکک اشی مشی» وحید نیکخواه آزاد- مسعود کرامتی- غلامرضا رمضانی

«متروپل» مسعود کیمیایی

«مهمان داریم» محمد مهدی عسگرپور

«همه‌چیز برای فروش» امیرحسین ثقفی

در بخش مسابقه فیلم‌های اول (نگاه نو) شش فیلم پذیرفته شده‌اند:

«ارسال یک آگهی تسلیت»، ابراهیم ابراهیمیان

«انارهای نارس»، مجیدرضا مصطفوی

«با دیگران»، ناصر ضمیری

«چند متر مکعب عشق»، جمشید محمودی

«سیزده» هومن سیدی

«ملبورن»، نیما جاویدی

 

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۹ دی۱۳۹۲

بدترین شخصیت ها منفی فیلمهای 2013

شخصیت‌های منفی سینمایی می‌توانند مانند شخصیت‌های مثبت ماندگار شوند به شرط این که تعریف درستی از این دسته شخصیت‌ها وجود داشته باشد.
به گزارش هالیوود ریپورتر، سال 2013 برای شخصیت منفی‌های سینما سال بسیار خوبی نبود.
درست است که آدم بدها می‌توانند خیلی راحت با هنجارهای قانونی و اجتماعی مخالفت کنند و یا به صورت مستقیم با آن‌ها دربیفتند اما ایفای نقش شخصیت منفی‌ای که درست تعریف نشده باشد، برای خیلی‌ها به معنی شکست است. فقط بعضی از آدم بدها می‌توانند نابغه جنایی باشند و قبل از اینکه در نهایت مغلوب قهرمان داستان شوند، کمی لذت بردن از موفقیت و ثروت را تجربه کنند.
با تمام این خصوصیات، تعجبی هم ندارد که شخصیت‌های کینه‌جوی امسال سینما خیلی هم ترسناک نبودند. سال 2013 شخصیت‌هایی مانند ژنرال زاد فرد نسل کش فیلم "مرد فولادی" را نیز معرفی کرد که هم به نظر جاه طلب می آمد و هم قدرت و خطری واقعی را نشان می داد، اما این سال شخصیت های منفی ضعیفی مانند این ها را نیز در خود داشت:
لیتم کول: کول، شخصیت منفی فیلم "تفنگدار تنها" با رفتاری خسته‌کننده و انگیزه‌هایی گیج کننده، سرمایه‌دار خطوط راه آهن بود و می خواست سرمایه‌دار بزرگتری شود. او مانند بیشتر آدم بدها از دیگران برای انجام کارهای کثیفش استفاده می کرد و شاید از این نظر به ریشه های یک شخصیت مرکزی وفادار مانده بود، اما در کل همه چیز دیگر او ناامیدکننده و معمولی بودند.
خان: تنها کاری که شخصیت خان در فیلم "استار ترک درون تاریکی" انجام داد، عصبانی کردن بعضی از طرفداران سرسخت مجموعه فیلم های "استار ترک" و به وجود آوردن دلیلی برای لذت بردن بندیکت کامبربچ از صحنه سازی قرن بیست و سومی بود. او چند چیز را منفجر کرد، چند تا از افسران ارشد استارفلیت را به قتل رساند و در کل نقش یک لولوی خیالی خودکفا را بازی کرد، اما... چرا؟ مطمئنا راه های ساده تر دیگری نیز برای به وجود آوردن جنگ میان کهکشانی که او می خواست به وجود بیاورد وجود داشت و با وجود مهندسی موروثی که او را تبدیل به ابرانسان کرده بود می‌توانست کمی هم مشخصه های شخصیت منفی بهتری به او بدهد.
زارتان: یک لحظه درباره نتایجی که آدم بد فیلم "جی آی جو: تلافی" توانست در آخر فیلم به دست بیاورد فکر کنید. او سازمان کبرا را که سازمان بزرگ شرور فیلم بود از بین برد و آن را به تمام دنیا نشان داد و در حین نقشه شیطانی اش برای نابودی دنیا، تمام سلاح های هسته ای جهان را از بین برد و دنیا را تبدیل به مکانی امن تر کرد!
ماندارین: بهترین و شاید بدترین آدم بدهای بی تاثیر امسال بود. با این حال حداقل شخصیت ماندارین از اول هم قرار بود بی تاثیر باشد. او تنها قرار بود به عنوان شخصیت منفی نمایشی داستان ظاهر شود و تنها کاری هم که کرد این بود که قابلیت تقلید لهجه بن کینگزلی را به مخاطب یادآوری کرد. این حرکت به وجود آوردن یک شخصیت منفی نمایشی، حرکتی شجاعانه از شین بلک و درو پیرس، نویسندگان فیلم "مرد آهنی 3" بود که در نهایت به موفقیت دست یافت. اما آیا استودیوی مارول می‌تواند در فیلم بعدی اش این موفقیت را نگه دارد یا آن را نابود می کند؟ شایعه هایی به وجود آمده اند مبنی بر اینکه یک ماندارین "واقعی" نیز وجود دارد که در تمام این مدت در پیش زمینه خود را مخفی نگه داشته بوده است...
 
منبع:خبرگزاری مهر
نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه ۱۶ مهر۱۳۹۲

لیست فیلمهای بخش غیر انگلیسی زبان اسکار 2014

 

با پايان مهلت ارسال آثار خارجي ، آكادمي فيلم و هنرهاي سينمايي اسكار فهرست 76 فيلم راه يافته را اعلام كرد. به گزارش دبيرخانه آكادمي اسكار تعداد فيلمهاي ارسال شده به بخش غير انگليسي زبان اسكار نسبت به سال قبل (71 كشور) تا 5 مورد افزايش يافته است. 76 فيلم از كشورهاي مختلف جهان نمايندگان خود را براي شركت در مقوله غير انگليسي زبان رقابتهاي آكادمي اسكار 2014 ارسال كردند.

كشورهايي همچون مولداوي ، عربستان سعودي و مونته نگرو براي اولين بار فيلم مستقل خود را ارسال كرده اند . پاكستان نيز پس از 50 سال براي اولين بار در اين رقابت شركت كرده است.

آثار كارگردانان شناخته شده اي همچون اصغر فرهادي ، هيفا المنصور ، توماس وينتربرگ ، پائولو سورنتينو و وانگ كارواي در اين دوره به رقابت خواهند پرداخت.

فهرست كامل فيلمهاي پذيرفته شده در بخش غير انگليسي زبان اسكار 2014 به شرح زير است :‌

«وجما» (Wajma) به كارگرداني «برمك اكرم» محصول افغانستان

«آگون»(Agon) به كارگرداني «رابرت بودينا» محصول آلباني

«پزشك آلماني»(The German Doctor) به كارگرداني «لوسيا پوئنزو» محصول آرژانتين

«راكت»(The Rocket) به كارگرداني «كيم موردانت» محصول استراليا

«ديوار» به كارگرداني «جوليان پوستر» محصول اتريش

«Steppe man» به كارگرداني «شميل آلي اف» محصول آذربايجان

«تلويزيون» به كارگرداني «مصطفي سرو رفروكي» محصول بنگلادش

«داستاني از زندگي آيرون پيكره»(An Episode in the Life of an Iron Picker) به كارگرداني «دنيس تانوويك» محصول بوسني و هرزه گوين

«انهدام دايره شكسته»(The Broken Circle Breakdown) به كارگرداني «فليكس فون گروئنينگن» محصول بلژيك

«صداهاي محله»(Neighboring Sounds) به كارگرداني «كلبر مندوسا فيلو» محصول برزيل

«رنگ كامليون» (The Color of the Chameleon)به كارگرداني «اميل هيرتوف» محصول بلغارستان

«تصوير گمشده»(The Missing Picture) به كارگرداني «ريتي پان» محصول كامبوج

«گابريل» به كارگرداني «لوئيس آرشامبلت» محصول كانادا

«گري گريس»(GriGris) به كارگرداني «محمد صالح هارمون» محصول چاد

«گلوريا» به كارگرداني «سباستين ليلو» محصول شيلي

«بازگشت به 1942» به كارگرداني «فنگ ژيائوگانگ» محصول چين

(la playa DC) به كارگرداني «خوآن آندره آرانگو» محصول كلمبيا

«مسير حليمه» به كارگرداني «آرسن آنتون اولتيويك» محصول كرواسي

«دون خوآن» به كارگرداني «يري منزل» محصول جمهوري چك

«شكار» به كارگرداني «توماس وينتربرگ» محصول دانمارك

«ouien manda» به كارگرداني «روني كاستيلو» محصول جمهوري دومينيكن

«اسب چيني»(The Porcelain Horse) به كارگرداني «خاوير آندراد» محصول اكوادور

«زمستان نارضايتي»‌ به كارگرداني «ابراهيم البتوت» محصول مصر

«دامنه آزاد» (Free Range)به كارگرداني «ويكو اونپو» محصول استوني

«شاگرد» به كارگرداني اولريكا بنگتس» محصول فنلاند

«رنوار (سياه)»‌ به كارگرداني «گيلس بوردو» محصول فرانسه

«شكوفا»(In Bloom) به كارگرداني «سيمون كراس»‌ محصول گرجستان

«دوزندگي» به كارگرداني «گئورگ ماسل» محصول آلمان

«پسري كه غذاي پرنده مي خورد» به كارگرداني «اكتور اس ليگيزوس» محصول يونان

«استاد بزرگ» به كارگرداني «وانگ كارواي» محصول هنگ كنگ

«دفترچه يادداشت» به كارگرداني «يانوس زاس» محصول مجارستان

«اسبها و مردان» به كارگرداني «بنديكت ارلينگزون» محصول ايسلند

«راه خوب» به كارگرداني «گايان كوريا» محصول هند

«Samgkiai» به كارگرداني «راكو پريجانتو» محصول اندونزي

«گذشته» به كارگرداني «اصغر فرهادي» محصول ايران

«بيت اللحم» به كارگرداني «يووال آدلر» محصول اسرائيل

«زيباي بزرگ» به كارگرداني «پائولو سورنتينو» ايتاليا

«گذرگاه بزرگ» به كارگرداني «ايشي بويا» محصول ژاپن

«شال» به كارگرداني «برمك تورسونوف» محصول قزاقستان

«مادر دوستت دارم»‌ به كارگرداني «يانيس نوردز» محصول لتوني

«ميانبر بن بست»‌(Blind Intersections) به كارگرداني «لاراسبا» محصول لبنان

«بحث سر موضوعات جدي» به كارگرداني «گيدره بينوريوت» محصول ليتواني

«نقطه كور» به كارگرداني «كريستوفر واگنر» محصول لوكزامبورگ

«هلي» به كارگرداني «امات اسكالانته» محصول مكزيك

«خداي همه بچه ها» به كارگرداني «آدريان پوپو ويچي» محصول مولداوي

«تك پيك» به كارگرداني «دراسكو ديورويك» محصول مونته نگرو

«اسبان خدا» به كارگرداني «بنيل آيوچ» محصول مراكش

«رقص اركيده ها» به كارگرداني «سوبارنا تاپا» محصول نپال

«بورگ من» (Borgman)به كارگرداني «الكس فون وارمردام»‌ محصول هلند

«دروغهاي مصلحتي» به كارگرداني «داناروتبرگ» محصول نيوزلند

«من مال توام» به كارگرداني «ايرام حق» محصول نروژ

«باغ زنده» به كارگرداني «فرجاد نبي» محصول پاكستان

«عمر» به كارگرداني «هاني ابواسد» محصول فلسطين

«پاك كن» به كارگرداني «آدريان سبا» محصول پرو

«ترانزيت» به كارگرداني «هانا اسپيا» محصول فيليپين

«مرد آرزو» به كارگرداني «آندرژيك وايدا» محصول لهستان

«خطوط ولينگتون» به  كارگرداني «والريا سارمينتو» محصول پرتغال

«ژست كودك» به كارگرداني «كالين پيتر نتزر» محصول روماني

«استالينگراد» به كارگرداني «فدور بوندارچوك» محصول روسيه

«وجده» به كارگرداني «هيفا المنصور» محصول عربستان سعودي

«دايره ها» به كارگرداني «سروان گلوبوويچ» محصول صربستان

«ايلو ايلو» به كارگرداني «آنتوني چن» محصول سنگاپور

«قاتل سگم» به كارگرداني «ميرا فورني» محصول اسلوواكي

«دشمن كلاس» به كارگرداني «روك بيك» محصول اسلووني

«چهار گوشه» به كارگرداني «يان گابريل» محصول آفريقاي جنوبي

«خشم جوونيل»(Juvenile Offender) به كارگرداني «كانگ يي كان» محصول كره جنوبي

«15 سال + يك روز» به كارگرداني «گارسيا كوئريتا» محصول اسپانيا

«بخور بخواب بمير» به كارگرداني «گابريلا پيچلر» محصول سوئد

«بيشتر از عزيز»‌ (More than Honey)به كارگرداني «ماركوس ايمهوف» محصول سويس

«روح» به كارگرداني «چونگ هونگ مونگ» محصول تايوان

«شمارش معكوس‌» به كارگرداني «ناتاووت پون پريا» محصول تايلند

«آرزوي پروانه» به كارگرداني به كارگرداني «يلماز اردوگان» محصول تركيه

«پاراديانوف» به كارگرداني «سرگ آوديكيان» محصول اوكراين

«مترو مانيلا» به كارگرداني «شاون اليس» محصول انگلستان

«آنينا» به كارگرداني «آلفرد وسودرگيت» محصول اروگوئه

«پرورش در سكوت» (Breach in the Silence)به كارگرداني «لوئيس آلخاندرو رودريگوئز» ونزوئلا

 

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۱۴ مهر۱۳۹۲

گزارش فروش اکران سینماهای ایران

 

 

عنوان

کارگردان

تعداد سینما

فروش

هيس ...!

پوران درخشنده

24

3.650.000.000

پل چوبی

مهدي کرم پور

13

1/730/000/000

جا ب جا

علي توكل‌نيا

18

1.100.000.000

فرزند چهارم

وحيد موسائيان

10

94.700.000

به خاطر پونه

هاتف عليمرداني

15

75/000/000

دربند

پرويز شهبازي

10

43/000/000

کلاس هنرپیشگی

عليرضا داوونژاد

16

17/000/000

 
 
 

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

جمعه ۲۲ شهریور۱۳۹۲

برندگان هفتادمین دوره جشنواره ونیز

 


بخش مسابقه بین‌الملل (ونیز 70):

شیر طلای بهترین فیلم: «Sacro Gra»، جان‌فرانکو رزی (ایتالیا و فرانسه)

شیر نقره‌ای بهترین کارگردان: الکساندروس آوراناس، «خانم خشونت» (یونان)

جایزه بزرگ هیئت داوران: «سگ‌های پوشالی»، تسای مینگ-لیانگ (چین تایپه و فرانسه)

جایزه کوپا ولپی بهترین بازیگر مرد: تمیس پانو، «خانم خشونت»، الکساندروس آوراناس (یونان)

جایزه کوپا ولپی بهترین بازیگر زن: النا کوتا، «یک خیابان در پالرمو»، اما دانته (ایتالیا، سوییس و فرانسه)

جایزه مارچلو ماسترویانی بهترین بازیگر مرد یا زن جوان جشنواره: تای شریدان، «جو»، دیوید گوردون گرین (آمریکا)

جایزه بهترین فیلمنامه: استیو کوگان، جف پاپ، «فیلومنا»، استفن فریرز (بریتانیا)

جایزه ویژه هیئت داوران: «همسر افسر پلیس»، فیلیپ گرونینگ (آلمان)

شیر آینده - جایزه لوییجی دی لورنتیس بهترین فیلم اول: «سایه سفید»، نواز دشه، ایتالیا، آلمان، تانزانیا

بخش مسابقه افق‌ها:

جایزه افق‌ها بهترین فیلم: «پسران شرقی»، رابین کامپیلو (فرانسه)

جایزه افق‌ها بهترین کارگردان: اوبرتو پازولینی، «زندگی بی حرکت» (بریتانیا و ایتالیا)

جایزه ویژه هیئت داوران افق‌ها: «ویرانی»، آمیل کورتین-ویلسن، مایکل کدی (استرالیا)

جایزه ویژه افق‌ها برای مضمون نوآورانه: «ماهی و گربه»، شهرام مکری (ایران)

جایزه افق‌ها بهترین فیلم‌ کوتاه: «کاش»، شابهاشیش بهاتیانی

جوایز جنبی

جایزه فیپرشی (انجمن منتقدان بین‌المللی)


بهترین فیلم بخش مسابقه بین‌الملل: «تام در مزرعه»، زاویه دولان

بهترین فیلم افق‌ها و هفته منتقدان بین‌المللی: «تجدید دیدار»، آنا اودل

جایزه SIGNIS: «فیلومنا»، استفن فریرز

تقدیر ویژه: «Ana Arabia»، آموش گیتای

جایزه هفته منتقدان بین‌المللی: «Zoran, My Nephew the Idiot»، ماتئو اولئوتو

جایزه سینماهای اروپا: «زندگی خوب»، ژان دونیزوت

 

منبع:خبر آنلاین

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۱۷ تیر۱۳۹۲

آمار فروش فیلمهای روی پرده تا تاریخ 14/04/92

 

به گزارش ایسنا، براساس آمار رسمی فروش بنیاد سینمایی فارابی که تا 14 تیرماه منتشر شده فیلم سینمایی «چه خوبه که برگشتی» به کارگردانی داریوش مهرجویی پس از 36 روز اکران به فروش 701 میلیون تومانی رسیده است. نمایش این فیلم همچنان در بیش از 20 سینمای تهرانی ادامه دارد.

همچنین فیلم سینمایی «گذشته» اصغر فرهادی که از 17 روز قبل روی پرده رفته بود و سینمای کمتری نسبت به «چه خوبه که برگشتی» در اختیار داشت فروش 650 میلیون تومانی را رد کرده و به نزدیکی این فیلم رسیده است و به نظر می‌رسد در روزهای آینده صدرنشین فروش سینماهای تهران شود.

اما دیگر فیلم‌های روی پرده آنچنان فروشی ندارند.

«خودزنی» به کارگردانی احمد کاوری که چند روز قبل سرگروه خود را از دست داد، پس از 24 روز اکران تنها 62 میلیون تومان فروش داشته است. «زبان مادری» هم با کمتر از 6 میلیون تومان از تمامی سینماهای برداشته شد و تنها 14 روز روی پرده بود.

«یکی برای همه» دیگر فیلمی که 50 روز روی پرده بوده است این روزها به فروش 200 میلیون تومانی رسیده و اکرانش در چند سینمای محدود ادامه دارد.

«تلفن همراه رئیس جمهور» هم که انتظار می‌رفت فروش قابل توجهی داشته باشد پس از 50 روز تنها 410 میلیون تومان فروخت.

«بی‌تابی بیتا» دیگر فیلم روی پرده‌ی سینماهای تهران است که در 24 روز 131میلیون تومان فروخته، «گلوگاه» پس از 10 روز کمتر از 20 میلیون تومان فروخته و «یک مرد یک شهر» نیز در دو سه روز اول اکرانش به فروش 2.5 میلیون تومانی رسیده است.

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۷ اسفند۱۳۹۱

برندگان هشتادو پنجمین مراسم اسکار

 

هشتادو پنجمین مراسم سالانه اسکار یکشنبه شب به وقت لس آنجلس (بامداد دوشنبه به وقت تهران) با حضور ستارگانی از جهان سینما برگزار و برترین های یک سال گذشته معرفی شدند.
 

در این مراسم و بروی فرش قرمز ستارگانی چون "جسیکا چاستین"، "امی آدامز"، "کریس تاکر"، "چانینگ تاتوم" به همراهی همسرش "جینا دوواین"، "ریز ویتراسپون"، "آدل"، "کوئنتین تارانتینو" به همراهی همسرش، "ملیسا مک کارتی"، "بن افلک" و همسرش "جنیفر گارنر"، "کریس پاین"، "جرمی رنر"، "جنیفر لارنس"، "هلن هانت"، "کاترین بیگلو"، "داستین هافمن"، "رابرت دنیرو"، "بردلی کوپر" به همراهی مادرش، "آکتیویا اسپنسر"، "کری واشنگتن"، "جیمی فاکس"، "کریستن استیوارت"، "کاترین زیتا جونز" به همراه همسرش "مایکل داگلاس"، "رنه زیلویگر"، "دنیل ردکلیف"، "کریستوفر پلامر"، "آن هاتاوی"، "آماندا سیفرید"، "هیو جکمن" و بسیاری دیگر از بازیگران و ستارگان سینما حضور داشتند.
 
امسال میزبانی اسکار را "ست مک فارلن" برعهده داشت، که به حق از این مهم سربلند بیرون آمد. شوخی ها و سرگرمی های متنوع اسکار، خنده از لبان نمی زدود و خستگی را در ساعات شبانه تا به صبح بربدن چیره نمی ساخت.
 
«زندگی پی» به کارگردانی "آنگ لی" که در 11 بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود، با دریافت 4 اسکار، سالن دالبی تیه تر را ترک کرد. 
 
«آرگو» ساخته "بن افلک" و به تهیه کنندگی "افلک" و "جورج کلونی" که در 7 بخش نامزد اسکار شده بود، توانست 3 جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی را از آن خود کند.
 
"افلک" پس از اعلام فیلم اش با حیرت و هیجان به روی صحنه حاضر شد و از تمام افرادی که در کانادا و ایران برای ساخت این فیلم تلاش و کمک کرده اند، قدردانی کرد.
 
«بینوایان» نیز با دریافت سه جایزه از جمله بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین چهره پردازی اسکار 2013 را به پایان رساند.
 
امسال در مراسم آکادمی، جشن 50 سالگی فیلم «جیمز باند» گرفته شد و برای این بخش "هالی بری" که خود در یکی از قسمت های این فیلم حضور داشته، برای معرفی به روی سن آمد و تیزری از تمام فیلم های ساخته شده «جمیز باند» به تصویر کشیده شد.
 
همچنین بازیگران فیلم «بینوایان» قطعه ای از فیلم را بروی سن با یکدیگر هم خوانی و اجرا کردند، که مورد تشویق تمام افراد حاضر در سالن دالبی تیه تر قرار گرفت.

همچنین "کاترین زیتا جونز، "رنی زلوگر" و "ریچارد گیر" بازیگران فیلم موزیکال «شیکاگو» قطعه ای از فیلم را به زیبایی اجرا کردند. 
 
"باربارا استرایسند" خواننده کهنه کار هالیوودی نیز برای یاد آوری افراد از دست رفته در حوزه سینما در سال 2012 قطعه ای را اجرا کرد. 

 
در زیر می توانید لیست کامل برندگان هشتاد و پنجمین مراسم سالانه اسکار را مشاهده فرمایید:
 
 
بهترین فیلم:
 
«جانوارن غرب وحشی»
«سی دقیقه پس از بامداد»
«لینکلن»
«دفترچه امید بخش»
«بینوایان»
«زندگی پی»
«عشق»
«جانگو رها شده»
 «آرگو»(برنده)
 
 
 
بهترین کارگردانی:
 
دیوید اُ. راسل: «دفترچه امید بخش»
آنگ لی: «زندگی پی (برنده)»
استیون اسپیلبرگ: «لینکلن»
میشائیل هانکه: «عشق»
بن زیتلین: «جانوارن غرب وحشی»
 
 
 
 
بهترین بازیگر مرد:
 
دنیل دی لوئیس: «لینکلن (برنده)»
دنزل واشنگتن: «پرواز»
هیو جکمن: «بینوایان»
بردلی کوپر: «دفترچه امید بخش»
خوآکین فونیکس: «مرشد»
 
 
 
 
بهترین بازیگر زن:
 
نائومی واتس: «غیرممکن»
جسیکا چاستین: «30 دقیقه بامداد»
جنیفر لارنس: «دفترچه امید بخش (برنده)»
امانوئله ریوا: «عشق»
کوئینزان والاس: «جانوارن غرب وحشی»
 

 
 
بهترین بازیگر مکمل مرد:
 
کریستوفر والتز: «جانگو رها شده (برنده)»
فیلیپ سیمور هافمن: «مرشد»
رابرت دنیرو: «دفترچه امید بخش»
آلن آرکین: «آرگو»
تامی لی جونز: «لینکلن»
 
 
 
بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
 
سالی فیلد: «لینکلن»
آن هاتاوی: «بینوایان (برنده)»
جکی ویور: «دفترچه امید بخش»
هلن هانت: «جلسات»
ایمی آدامز: «مرشد»
 
 
 
 
 
بهترین فیلمنامه اصلی(اوریجینال): 
 
جان گاتین: «پرواز»
مارک بول: «سی دقیقه پس از بامداد»
کوئنتین تارانتینو: «جانگو رها شده (برنده)»
میشائل هانکه: «عشق»
وس اندرسن و رومن کوپولا: «قلمرو طلوع ماه»
 
 
 
 
 
بهترین فیلمنامه اقتباسی:
 
لوسی آلیبار و بن زیتلین: «حیوانات غرب وحشی»
کریس تریو: «آرگو (برنده)»
تونی کوشنر: «لینکلن»
دیوید ا. راسل: «دفترچه امید بخش»
دیوید مگی: «زندگی پی»
 
 
 
 
 
بهترین فیلم خارجی زبان:
 
«عشق»: میشائل هانکه(اتریش)-  (برنده)
«خیر»: پابلو لارین (شیلی)
«جادوگر جنگ»: کیم نگوین (کانادا)
«رابطه سلطنتی»: نیکلای آرسل (دانمارک)
«کان- تیکی»: اسپن ساندبرگ و یواخیم رونینگ (نروژ)
 
 
 
 
بهترین فیلم انیمیشن بلند:
 
«فرنکین وینی»
«دزدان دریایی: گروه نامناسب»
«رالف خرابکار»
«پارانورمن»
«شجاع» (برنده)
 
 
 
بهترین موسیقی متن:
 
«آنا کارینینا»: داریو ماریانِلی
«آرگو»: الکساندر دسپلات
«زندگی پی»: مایکل دانا- ( برنده)
«لینکلن»: جان ویلیامز
«سقوط آسمانی»: توماس نیومن
 
 
بهترین مستند:
 
«در جستجوی مرد شکری» ( برنده)
«5 دوربین شکسته»
«دروازه بانان»
«چطور از طاعون نجات یابیم»
«جنگ نامرئی»
 
 
 
 
بهترین چهره پردازی:
 
«هابیت: ماجراجویی غیر منتظره»: پیتر سوردز کینگ، ریک فیندلاتر و تامی لِین
«بینوایان»: لیسا ویسکوت و چولی دارتنل- (برنده)
«هیچکاک»: هاوارد برگر، پیتر مونتاگنا و مارتین ساموئل
 
 
بهترین طراحی لباس:
 
«آنا کارینینا»: ژاکلین دوران-   (برنده)
«بینوایان»: پاکو دلگادو
«لینکلن»: جوآنا جان استون
«آینه آینه»: ایکو ایشیوکا
«سفید برفی و شکارچی»: کالین آتوود
 
 
بهترین صداگذاری:
 
«سقوط آسمانی»
«بینوایان» (برنده)
«آرگو»
«زندگی پی»
«لینکلن»
 
 
بهترین جلوه های ویژه:
 
«زندگی پی»  (برنده)
«هابیت: ماجراجویی غیرمنتظره»
«زندگی پی»
«انتقام جویان»
«پرومتئوس»
«سفید برفی و شکارچی»
 
 
بهترین مستند کوتاه:
 
«قلب باز»: کیف دیویدسون و کوری شِپرد استرن
«بی گناه»: شان فاین و اندریا نیکس فاین- (برنده)
«پادشاهان هدف»: ساری گیلمان و جِد وایدر
«دوشنبه ها در راسین»: سینتیا وید و رابین هونان
«رستگاری»: یان آلپرت و متیو اُ نیل
 
 
بهترین فیلمبرداری:
 
«آنا کارینینا»: سیموس مک گاروی
«جانگو رها شده»: رابرت ریچاردسون
«زندگی پی»: کلودیو میراندا-  (برنده)
«لینکلن»: یانوش کامینسکی
«سقوط آسمانی»: راجر دیکینز
 
 
بهترین تدوین:
 
«آرگو»: ویلیام گلدنبرگ  (برنده)
«زندگی پی»: تیم سیکویرز
«لینکلن»: مایکل کان
«دفترچه امید بخش»: جی کاسیدی و کریسپاین استرودرز
«سی دقیقه پس از نیمه شب»: دیلان تیچینر و ویلیام گولدنبرگ
 
 
بهترین طراح تولید:
 
«آنا کارینینا»: طراح تولید: سارا گرین وود، طراح دکور: کتی اسپنسر
«هابیت: ماجراجویی غیرمنتظره»: طراح تولید: دان هینا، طراح دکور: را وینسنت و سایمون برایت
«بینوایان»: طراح تولید: ایو استیوارت، طراح دکور: آنا لینچ رابینسون
«زندگی پی»: طراح تولید: دیوید گراپمن، طراح دکور: آنا پیناک
«لینکلن»: طراح تولید: ریک کارتر، طراح دکور: جیم اریکسون (برنده)
 
 
بهترین انیمیشن کوتاه:
 
«آدام و سگ»: مینکیو لی
«Fresh Guacamole»: پی ای اس
«ناامیدانه»: تیموتی ریکارت و فودهلا کرونین اُ ریلی
«The Simpsons: The Longest Daycare»: دیوید سیلورمن
«مرد کاغذی»: جان کاهرس (برنده)
 
 
بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده:
 
«اسد»: برایان باکلی و مینو جارجورا
«پسرهای بازکاشی» : سم فرنچ و آریل ناصر
«مقررات حکومت نظامی»: شان کریستنسن (برنده)
«مرگ یک سایه»: تام ون آورمات و الن دی وائل
«هنری»: یان انگلند
 
 
بهترین تدوین صدا:
 
«آرگو»: اریک آدال و ایتان ون در رین
«جانگو رها شده»: ویلی استاتمن
«زندگی پی»: ایگین گریتی و فیلیپ استوکتون
«سقوط آسمانی»: پیر هالبرگ و کارن باکر لندرز
«سی دقیقه پس از نیمه شب»: پل ان. جی. اتوسون  (برنده)
 
 
بهترین ترانه:
 
جی. رالف برای ترانه "قبل از وقت من" از فیلم «به دنبال یخ»
مایکل دانا و بامبی جی‌ شری برای ترانه "لالایی پی" از فیلم «زندگی پی»
کلود میشل شونبرگ، آلن بوبلی و هربرت کرتسمر برای ترانه "ناگهان" از فیلم «بینوایان»
والتر مرفی و ست مک‌ فارلین برای ترانه "همه یه دوست خوب نیاز دارند" از فیلم «تد»
آدل و پل اپورث برای ترانه "سقوط آسمانی" از فیلم «سقوط آسمانی» (برنده)

 
 
 
 

    "Amour" 
    "Argo" 
    "Beasts of the Southern Wild" 
    "Django Unchained" 
    "Les Misérables" 
    "Life of Pi" 
    "Lincoln" 
    "Silver Linings Playbook" 
    "Zero Dark Thirty

ACHIEVEMENT IN DIRECTING

    "Amour" Michael Haneke
    "Beasts of the Southern Wild" Benh Zeitlin
    "Life of Pi" Ang Lee
    "Lincoln" Steven Spielberg
    "Silver Linings Playbook" David O. Russell

PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A LEADING ROLE

    Bradley Cooper in "Silver Linings Playbook"
    Daniel Day-Lewis in "Lincoln"
    Hugh Jackman in "Les Misérables"
    Joaquin Phoenix in "The Master"
    Denzel Washington in "Flight"

PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A LEADING ROLE

    Jessica Chastain in "Zero Dark Thirty"
    Jennifer Lawrence in "Silver Linings Playbook"
    Emmanuelle Riva in "Amour"
    Quvenzhané Wallis in "Beasts of the Southern Wild"
    Naomi Watts in "The Impossible"

PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE

    Alan Arkin in "Argo"
    Robert De Niro in "Silver Linings Playbook"
    Philip Seymour Hoffman in "The Master"
    Tommy Lee Jones in "Lincoln"
    Christoph Waltz in "Django Unchained"

PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE

    Amy Adams in "The Master"
    Sally Field in "Lincoln"
    Anne Hathaway in "Les Misérables"
    Helen Hunt in "The Sessions"
    Jacki Weaver in "Silver Linings Playbook"

BEST ANIMATED FEATURE

    "Brave" 
    "Frankenweenie" 
    "ParaNorman" 
    "The Pirates! Band of Misfits" 
    "Wreck-It Ralph" 

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM

    "Amour" Austria
    "Kon-Tiki" Norway
    "No" Chile
    "A Royal Affair" Denmark
    "War Witch" Canada

BEST DOCUMENTARY FEATURE

    "5 Broken Cameras"
    "The Gatekeepers"
    "How to Survive a Plague"
    "The Invisible War"
    "Searching for Sugar Man"

BEST ADAPTED SCREENPLAY

    "Argo" Screenplay by Chris Terrio
    "Beasts of the Southern Wild" Screenplay by Lucy Alibar & Benh Zeitlin
    "Life of Pi" Screenplay by David Magee
    "Lincoln" Screenplay by Tony Kushner
    "Silver Linings Playbook" Screenplay by David O. Russell

BEST ORIGINAL SCREENPLAY

    "Amour" Written by Michael Haneke
    "Django Unchained" Written by Quentin Tarantino
    "Flight" Written by John Gatins
    "Moonrise Kingdom" Written by Wes Anderson & Roman Coppola
    "Zero Dark Thirty" Written by Mark Boal

ACHIEVEMENT IN CINEMATOGRAPHY

    "Anna Karenina" Seamus McGarvey
    "Django Unchained" Robert Richardson
    "Life of Pi" Claudio Miranda
    "Lincoln" Janusz Kaminski
    "Skyfall" Roger Deakins

ACHIEVEMENT IN COSTUME DESIGN

    "Anna Karenina" Jacqueline Durran
    "Les Misérables" Paco Delgado
    "Lincoln" Joanna Johnston
    "Mirror Mirror" Eiko Ishioka
    "Snow White and the Huntsman" Colleen Atwood

ACHIEVEMENT IN FILM EDITING

    "Argo" William Goldenberg
    "Life of Pi" Tim Squyres
    "Lincoln" Michael Kahn
    "Silver Linings Playbook" Jay Cassidy and Crispin Struthers
    "Zero Dark Thirty" Dylan Tichenor and William Goldenberg

ACHIEVEMENT IN MAKEUP AND HAIRSTYLING

    "Hitchcock" Howard Berger, Peter Montagna and Martin Samuel
    "The Hobbit: An Unexpected Journey"  Peter Swords King, Rick Findlater and Tami Lane
    "Les Misérables"  Lisa Westcott and Julie Dartnell

ACHIEVEMENT IN PRODUCTION DESIGN 

    "Anna Karenina"
    "The Hobbit: An Unexpected Journey"
    "Les Misérables"
    "Life of Pi"
    "Lincoln"

BEST ORIGINAL SCORE

    "Anna Karenina" Dario Marianelli
    "Argo" Alexandre Desplat
    "Life of Pi" Mychael Danna
    "Lincoln" John Williams
    "Skyfall" Thomas Newman

BEST ORIGINAL SONG

    "Before My Time" from "Chasing Ice"
    "Everybody Needs A Best Friend" from "Ted"
    "PI's Lullaby" from "Life of Pi
    "Skyfall" from "Skyfall"
    "Suddenly" from "Les Misérables"

ACHIEVEMENT IN SOUND EDITING

    "Argo" Erik Aadahl and Ethan Van der Ryn
    "Django Unchained" Wylie Stateman
    "Life of Pi" Eugene Gearty and Philip Stockton
    "Skyfall" Per Hallberg and Karen Baker Landers
    "Zero Dark Thirty" Paul N.J.

 

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۲۹ بهمن۱۳۹۱

فهرست برندگان شصت‌و‌سومین دوره جشنواره برلین

 

فیلم رومانیایی «حالت بچه» ساخته کالین پیتر نتزر جایزه خرس طلای شصت و سومین دوره جشنواره فیلم برلین را دریافت کرد.

مراسم اختتامیه این دوره جشنواره برلین شنبه شب در کاخ جشنواره برگزار شد و هیئت داوران بخش مسابقه بین‌الملل به ریاست وونگ کار وای کارگردان هنگ کنگی جایزه برتر این دوره جشنواره را به فیلم کالین پیتر نتزر اعطاء کردند. داستان «حالت بچه» در رومانی پس از کمونیسم روی می‌دهد. داستان درباره یک مادر ثروتمند و سلطه‌جو است که می‌کوشد پسرش را از اتهام قتل یک نوجوان فقیر تبرئه کند. او برای رشوه دادن به شاهدان و مقامات رسمی کمپین به راه می‌اندازد و حتی می‌کوشد با پرداخت پول خانواده قربانی را راضی کند از شهادت علیه پسرش خودداری کنند. جایزه بزرگ هیئت داوران به فیلم «یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن» به کارگردانی دنیس تانوویچ فیلمساز بوسنیایی رسید. این فیلم همچنین جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد (نظیف موییچ) را گرفت.


«یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن» داستانی واقعی درباره یک اتفاق غیرمنتظره است که برای یک خانواده فقیر از اقلیت‌ روما در بوسنی و هرزگوین روی داد. نقش قهرمانان فیلم را شخصیت‌های واقعی بازی می‌کنند. دیوید گوردون گرین فیلمساز آمریکایی برای کمدی عجیب و غریب و کم‌هزینه «Prince Avalanche» جایزه بهترین کارگردان را گرفت. این فیلم با بازی امیل هیرش و پل راد درباره دو کارگر نقاش در اواخر دهه 1980 است که در یک جاده به ظاهر بی‌پایان مشغول کار هستند.

پولینا گارسیا برای فیلم شیلیایی «گلوریا» ساخته سباستین للیو جایزه بهترین بازیگر زن را به خانه برد. او در این فیلم نقش یک زن 58 ساله مطلقه را بازی می‌کند که در سانتیاگو معاصر به دنبال خوشبختی است. جایزه آلفرد بائر به فیلم کانادایی «ویک+فلو یک خرس دیدند» به کارگردانی دنی کوته رسید و عزیز ژامباکیف برای فیلمبرداری «درس‌های هارمونی» به کارگردانی امیر بیگازین تولید مشترک قزاقستان، آلمان و فرانسه جایزه بهترین دستاورد هنری چشمگیر را دریافت کرد.


جعفر پناهی برای فیلم «پرده» به کارگردانی خودش و کامبوزیا پرتوی برنده جایزه خرس نقره‌ای‌ بهترین فیلمنامه شد. پرتوی که در برلین حضور داشت، این جایزه را دریاقت کرد.


امسال در مجموع 24 فیلم در بخش اصلی برلیناله نمایش داده شدند که در میان آن‌ها 19 فیلم برای جایزه خرس طلایی و جوایز خرس نقره‌ای برلیناله رقابت کردند.


درام آمریکایی «سرزمین موعود» به کارگردانی گاس ون سنت، «بهشت: امید» ساخته اولریش سیدل فیلمساز جنجالی اتریشی، فیلم آلمانی «طلا» به کارگردانی توماس آرسلان با بازی نینا هاس، فیلم آمریکایی «مرگ ضروری چارلی کانتریمن» ساخته فردریک باند با بازی شایا لابوف و ایوان ریچل وود، «راهبه» به کارگردانی گیوم نیکولو تولید مشترک فرانسه، آلمان و بلژیک با بازی پولین اتی‌ین و ایزابل هوپر، «عوارض جانبی» ساخته استیون سودربرگ با بازی جود لاو، کاترین زیتا-جونز و رونی مارا و دو فیلم فرانسوی «کامیل کلودل 1915» با بازی ژولیت بینوش و «در راهم» با بازی کاترین دونوو از دیگر فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل بودند.

تیم رابینز بازیگر آمریکایی، سوزان بیر کارگردان دانمارکی، آندراس درسن کارگردان آلمانی، شیرین نشاط کارگردان ایرانی، الن کوراس فیلمبردار و آتینا ریچل تسانگاری تهیه‌کننده و کارگردان یونانی همکاران کار وای در بخش مسابقه بین‌الملل بودند.

«قطار شبانه به لیسبون»‌ تازه‌ترین ساخته بیله اوگوست فیلمساز دانمارکی با بازی جرمی آیرونز، ملانی لورن و کریستوفر لی، «پیش از نیمه‌شب» ریچارد لینکلیتر با بازی ایتن هاوک و ژولی دلپی، فیلم انیمیشن «خانواده کرود» تولید استودیو دریم ورکس انیمیشن، «بهترین پیشنهاد» به کارگردانی جوزپه تورناتوره با بازی جفری راش و جیم استرجس، «نگاه عشق» ساخته مایکل وینترباتم و مستند «روح 45» ساخته کن لوچ از فیلم‌های مطرح این دوره جشنواره برلین بودند که در بخش‌های مختلف جشنواره به نمایش درآمدند.

شصت و سومین دوره جشنواره فیلم برلین 7 فوریه (19 بهمن) با اولین نمایش جهانی «استاد بزرگ» به کارگردانی کار وای در بخش خارج مسابقه آغاز شد و یکشنبه 17 فوریه (29 بهمن) به پایان می‌رسد.


فهرست تعدادی از برندگان جشنواره برلین 2013 به شرح زیر است:


بخش مسابقه بین‌الملل
خرس طلای بهترین فیلم: «حالت بچه» به کارگردانی کالین پیتر نتزر (رومانی)
جایزه بزرگ هیئت داوران (خرس نقره‌ای): «یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن» به کارگردانی دنیس تانوویچ (بوسنی و هرزگوین، فرانسه، اسلونی)
جایزه آلفرد بائر (خرس نقره‌ای): «ویک+فلو یک خرس دیدند» به کارگردانی دنی کوته (کانادا)
جایزه بهترین کارگردان (خرس نقره‌ای): دیوید گوردون گرین برای «Prince Avalanche» (آمریکا)
جایزه بهترین بازیگر زن (خرس نقره‌ای): پولینا گارسیا برای «گلوریا» به کارگردانی سباستین للیو (شیلی، اسپانیا)
جایزه بهترین بازیگر مرد (خرس نقره‌ای): نظیف موییچ برای «یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن» به کارگردانی دنیس تانوویچ (بوسنی و هرزگوین، فرانسه، اسلونی)
جایزه بهترین فیلمنامه: (خرس نقره‌ای): جعفر پناهی برای «پرده»‌ به کارگردانی پناهی و کامبوزیا پرتوی (ایران)
جایزه بهترین دستاورد هنری چشمگیر (خرس نقره‌ای): عزیز ژامباکیف برای فیلمبرداری «درس‌های هارمونی» به کارگردانی امیر بیگازین (قزاقستان، آلمان، فرانسه)


جایزه بهترین فیلم بلند اول: «موشک»، کیم موردون (استرالیا)
تقدیر: «نبرد تاباتو»، ژوائو ویانا (گینه بیسائو، پرتغال)

جوایز هیئت داوران بخش بین‌الملل فیلم کوتاه
خرس طلای بهترین فیلم کوتاه: «فراری»، ژان-برنار مارلن (فرانسه)
جایزه هیئت داوران (خرس نقره‌ای): «ساکت ماندن»، اشتفان کریکهاوس (آلمان)


بخش نسل
بخش کودکان نسل Kplus
خرس بلورین بهترین فیلم بلند: «موشک»، کیم موردون (استرالیا)
تقدیر: «پسر ماهواره»، کاتریونا مکنزی (استرالیا)
خرس بلورین بهترین فیلم کوتاه: «طلسم کهربایی»، متیو مور (استرالیا)
تقدیر: «جوجه‌تیغی‌ها و شهر»، ایوالدز لاسیس (لتونی)

بخش جوان نسل 14plus
خرس بلورین بهترین فیلم بلند: «Baby Blues»، کاسیا روستانیچ (لهستان)
تقدیر: «پلوتون»، شین سو-وون (کره جنوبی)
خرس بلورین بهترین فیلم کوتاه: «سرزمین خرگوش‌ها»، آنا ندلیکوویچ و نیکولا مایداک (صربستان)
تقدیر: «قرار»، ینی تویونیمی (فنلاند)

جوایز هیئت داوران کلیسای جهانی
بخش مسابقه بین‌الملل: «گلوریا»، سباستین للیو (شیلی، اسپانیا)
تقدیر: «یک بخش از زندگی آهن جمع‌کن»، دنیس تانوویچ بوسنی و هرزگوین، فرانسه، اسلونی)
بخش پانوراما 2013: «عمل قتل»، جاشوا اوپنهایمر (دانمارک، نروژ، بریتانیا)
تقدیر: «ان شاء الله»، آنس بربو-لاوالت (کانادا، فرانسه)
بخش فورم 2013: «‌Circles»، سیرجان گولوبوویچ (صربستان، آلمان، کرواسی، اسلوونی، فرانسه)
تقدیر: «ریشه‌ها»، کائورو ایکیا، ژاپن

جوایز هیئت داوران فیپرشی
بخش مسابقه بین‌الملل: «حالت بچه»، کالین پتر نتزر (رومانی)
بخش پانوراما 2013: «ان شاء الله»، آنس بربو-لاوالت (کانادا، فرانسه)
بخش فورم 2013: «Hélio Oiticica»، سزار اویتیسیسا فیلو (برزیل)

جایزه سینماهای اروپا: «The Broken Circle Breakdown»، فلیکس فان گرونینگن (بلژیک، هلند)

جایزه نتپک (شبکه تبلیغ سینمای آسیا): «وقتی دیدمت»، آن ماری جاسر (فلسطین، اردن، امارات متحده عربی، یونان)

جایزه فیلم صلح: «دنیایی که مال ما نیست»، مهدی فلیفل (لبنان، بریتانیا، دانمارک)

منبع:خبر انلاین

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۲۲ بهمن۱۳۹۱

اسامی برگزیدگان سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر

 

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، اسامی برگزیدگان بخش  های مختلف سی و یکمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر اعلام شد:

 

بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران)

* جلوه‌های ویژه میدانی

محسن روزبهاني (استرداد)

 

* جلوه‌های ویژه بصری

بهنام خاکسار (عقاب صحرا)

 

* صداگذاری

محمد رضا دلپاك (برلین منفی 7)

 

* صدابرداری

نجفي / دانشمند (قاعده تصادف)

 

* طراحی صحنه و لباس

آتوسا قلمفرسايي (حوض نقاشی)

 

* چهره پردازی

امير اسكندري (رسوایی)

 

* تدوین

بهرام دهقان (آسمان زرد کم‌عمق)

بهرام دهقان (استرداد)

 

* موسیقی

حامد ثابت (برلین منفی 7)

 

* فیلمبرداری

هومن بهمنش (دربند)

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن

پگاه آهنگرانی (دربند)

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

رامبد جوان (گناهکاران)

 

* بهترین بازیگر نقش اول زن

هانیه توسلی (دهلیز)

 

 

* بهترین بازیگر نقش اول مرد

حمید فرخ نژاد (استرداد)

 

* فیلمنامه

بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

 

* کارگردانی

پرویز شهبازی (دربند)

 

* بهترین فیلم

استرداد   (محسن آقا علی اکبری/ بنیاد)

 

جایزه ویژه هیئت داوران: تقدیم می شود به علیرضا داود نژاد (کارگردان کلاس هنرپشگی) به خاطر حضور نجیبانه مستمر و پرتلاش در راستای اعتلا و تکریم محیط خانواده ایرانی.

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران (سودای سیمرغ): منوچهر محمدی به خاطر فیلم حوض نقاشی

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران (سودای سیمرغ): پوران درخشنده به خاطر فیلم هیس... دخترها فریاد نمی زنند.

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران بخش بین الملل: بهنام بهزادی به خاطر فیلم قاعده تصادف.

جایزه ملی: تقدیم می شود به خانم انسیه شاه حسینی و آقای سید سعید سید زاده به خاطر فیلم زیباتر از زندگی.


 

·         بخش مسابقه سینمای مستند (سینما حقیقت)

بهترین دست آوردهای فنی هنری

بهترین فیلمبرداری آخرین روزهای زمستان (هادی بهروز)

 

بهترین کارگردانی

مهدی زمان پور کیاسری مشتی اسماعیل

 

بهترین فیلم مستند

رودخانه لیان (رامتین بالف)

 

·         بخش نگاه نو (فیلمسازان اول)

فرشاد محمدی به خاطر فیلمبرداری (برلین منفی 7)

 

بهترین کارگردانی

هادی مقدم دوست (سر به مهر)

 

بهترین فیلم

سید محمود رضوی مجد (دهلیز)

 

منبع:سایت جشنواره

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۲۲ بهمن۱۳۹۱

اسامي نامزدهاي بخش مسابقه سينماي ايران سي و يكمين جشنواره فيلم فجر

 

 به گزارش ستاد خبري سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم فجر، اسامي نامزدهاي بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) سي و يكيمن جشنواره بين المللي فيلم فجر به شرح زير اعلام شد:

 * جلوه‌های ویژه میدانی

1. محسن روزبهاني (استرداد)

 

2. عباس شوقي (جیب‌بر خیابان جنوبی)

 

3. آرش آقابیک (دهلیز)

 

4. محسن روزبهاني (زیباتر از زندگی)

 

5. رضا ترکمان (عقاب صحرا)

 

6. اصغر پورهاجريان (گناهکاران)

 

 

 * جلوه‌های ویژه بصری

 

1. مجيد شوندي (استرداد)

 

2. امیر سحرخیز (ترنج)

 

3.  محراب مشهدبان (دهلیز)

 

4. بهنام خاکسار (عقاب صحرا)

 

5. پیام نبوتی (فرزند چهارم)

 

 

 

* صداگذاری

 

1. محمدرضا دلپاك (استرداد)

 

2. محمد رضا دلپاك (برلین منفی 7)

 

3. ايرج شهزادي (جیب‌بر خیابان جنوبی)

 

4. فرامرز ابوالصدق (دربند)

 

5. مهران ملكوتي (گناهکاران)

 

 

 

* صدابرداری

 

1.  حسن زاهدي (استرداد)

 

2.  منصور شهبازي (دربند)

 

3. وحيد مقدسي (دهلیز)

 

4.  نجفي / دانشمند (قاعده تصادف)

 

5. بهمن حيدري (گناهکاران)

 

 

 

* طراحی صحنه و لباس

 

1. ايرج رامين‌فر (استرداد)

 

2. آتوسا قلمفرسايي (حوض نقاشی)

 

3. ايرج رامين فر (خسته نباشید!)

 

4. کیوان مقدم (دربند)

 

5. مجيد ميرفخرايي (رسوایی)

 

 

 

* چهره پردازی

 

1. سعید ملکان (آسمان زرد کم‌عمق)

 

2. محسن بابايي (استرداد)

 

3. فاطمه و زهرا كمالي (دهلیز)

 

4. امير اسكندري (رسوایی)

 

5. مسعود ولدبیگی (عقاب صحرا)

 

 

 

* تدوین

 

1. بهرام دهقان (آسمان زرد کم‌عمق)

 

2. بهرام دهقان (استرداد)

 

3. مصطفي خرقه‌پوش (برلین منفی 7)

 

4. محمدرضا و میثم مویینی (جیب‌بر خیابان جنوبی)

 

5. حميدرضا قرباني (دهلیز)

 

 

 

* موسیقی

 

1. ستار اوركي (استرداد)

 

2. حامد ثابت (برلین منفی 7)

 

3. آرمان موسی‌پور (خاک و مرجان)

 

4. فریدون شهبازیان (فرزند چهارم)

 

5. كارن همايونفر (هیس دخترها فریاد نمی‌زنند)

 

 

   * فیلمبرداری

1. پیمان شادمانفر (آسمان زرد کم‌عمق)

 

2. محمود كلاري (استرداد)

 

3. فرشاد محمدي (برلین منفی 7)

 

4. هومن بهمنش (دربند)

 

5. محمد آلادپوش (حوض نقاشی)

 

6. تورج منصوری (عقاب صحرا)

 

 

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن

 

1. پگاه آهنگرانی  (دربند)

 

2. ندا جبرائیلی (قاعده تصادف)

 

3. زهرا داود نژاد(کلاس هنرپیشگی)

 

4. مریلا زارعی (هیس دخترها فریاد نمی زنند)

 

5. شقایق فراهانی (گناهکاران)

 

 

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

 

1. رامبد جوان (گناهکاران)

 

2. مسعود رایگان (برلین منفی 7)

 

3. یداله شادمانی   (خسته نباشید)

 

4. محمدرضا شریفی نیا     (رسوایی)

 

5. بهرنگ علوی   (دربند)

 

6. فرهاد قائمیان   (استرداد)

 

 

 

* بهترین بازیگر نقش اول زن

 

1. نازنین بیاتی     (دربند)

 

2. هانیه توسلی     (دهلیز)

 

3. نگار جواهریان (حوض نقاشی)

 

4. الهام حمیدی     (گهواره ای برای مادر)

 

5. ترانه علیدوستی (آسمان زرد کم عمق)

 

 

 

* بهترین بازیگر نقش اول مرد

 

1. مهران احمدی (روز روشن)

 

2. امیر جعفری (قاعده تصادف)

 

3. اکبر عبدی (رسوایی)

 

4. رضا عطاران (دهلیز)

 

5. حمید فرخ نژاد (استرداد)

 

 

 

* فیلمنامه

 

1. رضازاده / طالب زاده (استرداد)

 

2. پرويز شهبازي (دربند)

 

3.  علي اصغري (دهلیز)

 

4. بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

 

5. محمدسام قريبيان (گناهکاران)

 

 

 

* کارگردانی

 

1. علی غفاری (استرداد)

 

2. پرویز شهبازی (دربند)

 

3. بهروز شعیبی (دهلیز)

 

4. بهنام بهزادی (قاعده تصادف)

 

5. علیرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی)

 

 

 

* بهترین فیلم

 

1. محسن آقا علی اکبری/ بنیاد (استرداد)

 

2. پورشريف / موسسه (برلین منفی 7)

 

3. سمواتی / بنیاد (دربند)

 

4. محمود رضوی مجد (دهلیز)

 

5. فرامرز قریبیان (گناهکاران)

نوشته شده توسط مانی در |  لینک ثابت   • 
مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر